Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Granada II - Villarrubia 0-0

17 listopada na Ciudad Deportiva del Granada CF odbyło się starcie 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Granady II i Villarrubii. Mecz zakończył się remisem 0-0.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-17 12:00 | Stadion: Ciudad Deportiva del Granada CF | Arbiter: Héctor Rodríguez
Club Recreativo Granada
Formac Villarrubia CF
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 24. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Villarrubii i jedną drużynie przeciwnej.

W 52. minucie Héctor Martínez został zmieniony przez Frana Serrana. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Antoniowi Arandzie z drużyny gospodarzy.

W 68. minucie w zespole Villarrubii doszło do zmiany. Ricardo Carvalho wszedł za Andriu. Trener Granady II postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Antonia Arandę i na pole gry wprowadził napastnika Adriána Butzkego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 80. minucie Sergio Arribas został zmieniony przez Julia de Dios, co miało wzmocnić zespół Villarrubii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Rodrígueza na Jesúsa Rodrígueza.

Po chwili trener Villarrubii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Piojo, a murawę opuścił Diego Díaz. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Granady II: Jordanowi Sebbanowi i Albertowi Lópezowi.

Carlos Morales Mora
90′ Alberto López Jiménez
Carlos Javier García Manzano31′
52′ Héctor Martínez Torres
Alejandro Adrián Hernández Santiago68′
Antonio Montoro Rodríguez
Víctor Juan Algisí
José Sánchez Martínez
Carlos Martínez García
67′ 70′ Antonio José Aranda Subiela
Sergio Arribas Blázquez24′ 80′
Isaac Gómez Sánchez
Francisco Javier Cortés Montoro
44′ 82′ Mario Rodríguez Ruiz
Javier González Mora
90′ Jordan Sebban
Ricardo Jorge Gomes Carvalho68′
52′ Francisco José Serrano Santos
Ignacio Rodríguez Álvarez
Ismael Ruiz Sánchez
Julio Jesús de Dios Moreno80′
70′ Adrián Butzke Benavides
Pablo Jiménez Hernández
Rui Pedro da Silva e Sousa
José Alberto Moreno Martínez87′
82′ Jesús Rodríguez Ortuño
Francisco José Fernández González

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Drużyna Villarrubii miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.