Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: FC Andorra - CD Ebro 2-1 (2-0)

17 listopada na Camp de Futbol Municipal d'Encamp w Encampie odbył się pojedynek 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami FC Andorra i Ebro. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Andorra 2-1.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-17 12:00 | Stadion: Camp de Futbol Municipal d'Encamp | Arbiter: Borja Martínez
José Espín 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Andorra w 13. minucie spotkania, gdy Ernest Forgas zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna Ebro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie wynik na 2-0 podwyższył Moussa Sidibé. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Ebro wyszedł w zmienionym składzie, za Liama Blie, Álvara Gonzáleza weszli Lolo Garrido, Adrià de Mesa. W 59. minucie kartkę obejrzał Jilmar Torres z FC Andorra.

W 68. minucie za Jilmara Torresa wszedł Federico Bessone.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się José Espín.

Chwilę później trener FC Andorra postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Aimery'ego Pingę. Na boisko wszedł Álex Pachón, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie Federico Bessone został zmieniony przez Oriola Dota, co miało wzmocnić jedenastkę FC Andorra. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Barrosa na Stephane Emanę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 83. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ablowi Morenowi i Oriolowi Dotowi.

Zespołowi Ebro zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Andorra.

Francisco Martin Aguza
59′ 68′ Jilmar Steed Torres Martínez
Francisco García Murillo
 27′ Moussa Sidibé
Álvaro González Méndez46′
 13′ Ernest Forgàs Pallarès
Jesús Rubio Martín
73′ Aimery Pinga Maria
Juan Pablo Barros Campos80′
Miguel Bañuz Antón
Raúl Monforte Sopena
68′ 76′ Federico Bessone Luna
Daniel Jesús Palomares Poza
76′ 83′ Oriol Dot Codina
Stephane Onesime Emaná80′
73′ Alejandro Pachón Párraga
Adrián Portero Carrasco

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Ebro pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.