Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: CP Villarrobledo - San Fernando CD 0-4 (0-2)

16 listopada na Estadio Nuestra Señora de la Caridad odbyło się spotkanie 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Villarrobledo i San Fernando. Starcie zakończyło się zwycięstwem San Fernando 4-0.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-16 17:00 | Stadion: Estadio Nuestra Señora de la Caridad | Arbiter: Guillermo Conejero Sánchez
Francis Ferrón 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy San Fernando w 25. minucie spotkania, gdy Omar Perdomo zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Francis Ferrón z drużyny gości. Była to 33. minuta meczu.

Niedługo później Omar Perdomo wywołał eksplozję radości wśród kibiców San Fernando, strzelając kolejnego gola w 41. minucie spotkania.

W 64. minucie kartką został ukarany Omar Perdomo, zawodnik gości. W tej samej minucie trener Villarrobledo postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Isma, a murawę opuścił Agustín Alonso.

W 69. minucie za Omara Perdomę wszedł Pedro Ríos. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Villarrobledo doszło do zmiany. Teo Tirado wszedł za Daniego Lozana. Na murawie, jak to często zdarzało się San Fernando w tym sezonie, pojawił się Oca, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 74. minucie Alexandra Toscana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy San Fernando w 77. minucie spotkania, gdy Pedro Ríos zdobył trzecią bramkę. W 79. minucie w jedenastce San Fernando doszło do zmiany. Bruno Herrero wszedł za Moisésa Garcíę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Francis Ferrón.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Moisés García Rosa79′
72′ Daniel Lozano Pérez
Hugo Rodríguez Romero
64′ Agustín Rafael Alonso Cavallaro
Antonio José Oca Contreras74′
72′ Teodoro José Tirado García
Fernando Pumar Prieto
Diego Toribio Corrales
Bruno Herrero Arias79′
64′ Ismael Álvarez Lohoba
Pedro Ríos Maestre69′  77′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza San Fernando. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Zespół Villarrobledo zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom San Fernando pokazał dwie żółte.

Drużyna Villarrobledo w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.