Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: CE Sabadell - Tarragona 2-0 (2-0)

W spotkaniu 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 17 listopada, jedenastka CE Sabadell wygrała z Tarragoną 2-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadi de la Nova Creu Alta.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-17 17:00 | Stadion: Estadi de la Nova Creu Alta | Arbiter: Francisco Fernández
CE Sabadell FC
Club Gimnastic de Tarragona
2
0
Néstor Querol 25'
Edgar Hernández 41'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć drużyna CE Sabadell wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie sędzia przyznał kartkę Damiánowi Petcoffowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CE Sabadell w 25. minucie spotkania, gdy Néstor Querol zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka CE Sabadell, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie wynik na 2-0 podwyższył Edgar Hernández.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Fernando Pajarero, zawodnik CE Sabadell. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę zespół Tarragony wyszedł w zmienionym składzie, za Jonathana Pereirę, Ferrána Ginera weszli Romain Habran, Pol Ballesteros. W 61. minucie Aarón Rey został zmieniony przez Alberta Leirę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Alberto Leira z CE Sabadell. Była to 62. minuta starcia. Chwilę później trener Tarragony postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Lolo, a murawę opuścił Brugui. W 74. minucie w drużynie CE Sabadell doszło do zmiany. Boris Garrós wszedł za Edgara Hernándeza.

Trener CE Sabadell wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aitora Pascuala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Xavi Boniquet.

Javier Bonilla Sevillano
44′ Fernando Fernández Jiménez Pajarero
Bruno Caldini Perone
Óscar Rubio Fauria
Juan Rodríguez Martínez
85′ Xavier Boniquet Rodríguez
Pol Valentín Sancho
Pedro Luis Capó Payeras
Roger Brugué Ayguadé62′
Adrián Cuevas Algeciras
Víctor Martínez Manrique
 25′ Néstor Querol Mateu
Damián Ezequiel Petcoff Kailer21′
 41′ 74′ Edgar Hernández Marcé
Ferrán Giner Peris46′
Iosu Ozkoidi Alba
Rodriguez Jonathan Pereira46′
61′ Aarón Rey Sánchez
Romain Jacques Habran46′
61′ 62′ Alberto Leira López
Pol Ballesteros Ferrer46′
85′ Aitor Pascual Sejias
. Lolo62′
74′ Boris Garrós Torrent
Sergio Montero Ortiz

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom CE Sabadell, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.