Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: CD Don Benito - Cádiz CF II 1-1 (1-1)

W meczu 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 17 listopada, zespół Don Benito zremisował z Cádizem II 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Vicente Sanz.

Jordi Tur 20'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Don Benito w drugiej minucie spotkania, gdy Kiko González zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 20. minucie Jordi Tur wyrównał wynik meczu.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Manu Miqulowi z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 57. minucie kartkę dostał Cobo, piłkarz Cádizu II. W 61. minucie Hêndrio został zmieniony przez Jesúsa Sillera.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Don Benito: Abrahamowi Pozowi w 63. i Daniemu Lópezowi w 68. minucie. Trener Don Benito wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Aguda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dani López. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javiego Péreza z Cádizu II, a w 87. minucie Áleksa Herrerę z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Herlin Lino został zmieniony przez Sergia Péreza, a za Jordiego Tura wszedł na boisko Idrissa Thiam, co miało wzmocnić drużynę Cádizu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonzala na Áleksa Herrerę. Trener Cádizu II postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Javiego Navarra i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Chapelę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Cristian Arco Cabello
 2′ Francisco González Rochela
Iván Robles Dos Santos
81′ Gonzalo Barroso Texeira
Javier Duarte Egea
35′ Manuel Miquel Serrano
Herlin Hernán Lino Pluas78′
63′ Abraham Pozo Benegas
Javier Navarro Rodríguez89′
Matheus Henrique Santana Ferreira
Francisco Javier Pérez Roales74′
61′ Hêndrio Araújo da Silva
Jordi Tur Antonio  20′ 85′
68′ 72′ Daniel López Robles
Manuel Nieto Sánchez
Francisco José Delma Sabater
Juan Flere Pizzuti
Ismael Heredia Granados
José Antonio Franco Márquez
81′ 87′ Alejandro Herrera Coral
Sergio Fernández Monteverde
Guillermo Torres Gómez
Víctor Manuel Morillo Gómez
Kofi Amoako Atta
Sergio Pérez Jaén78′
72′ David Agudo Pérez
Idrissa Thiam85′
61′ Jesús Sillero Martín
Iván Chapela López89′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Don Benito, a piłkarzom gości pokazał dwie.