Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: CD Don Benito - Cádiz CF II 1-1 (1-1)

W meczu 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 17 listopada, zespół Don Benito zremisował z Cádizem II 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Vicente Sanz.

W  meczu 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 17 listopada, zespół Don Benito zremisował  z Cádizem II  1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Vicente Sanz.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Don Benito w drugiej minucie spotkania, gdy Kiko González zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 20. minucie Jordi Tur wyrównał wynik meczu.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Manu Miqulowi z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 57. minucie kartkę dostał Cobo, piłkarz Cádizu II. W 61. minucie Hêndrio został zmieniony przez Jesúsa Sillera.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Don Benito: Abrahamowi Pozowi w 63. i Daniemu Lópezowi w 68. minucie. Trener Don Benito wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Aguda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dani López. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javiego Péreza z Cádizu II, a w 87. minucie Áleksa Herrerę z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Herlin Lino został zmieniony przez Sergia Péreza, a za Jordiego Tura wszedł na boisko Idrissa Thiam, co miało wzmocnić drużynę Cádizu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonzala na Áleksa Herrerę. Trener Cádizu II postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Javiego Navarra i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Chapelę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Don Benito, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Cádizu II zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Atlético Sanluqueño CF. Tego samego dnia Algeciras CF będzie gościć jedenastkę Don Benito.