Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: CA Osasuna Promesas - Barakaldo CF 1-0 (0-0)

W pojedynku 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 16 listopada, zespół Osasuny zwyciężył z Barakaldo 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Instalaciones Deportivas de Tajonar w Tajonarze.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-16 16:30 | Stadion: Instalaciones Deportivas de Tajonar | Arbiter: Armando Ramo
CA Osasuna Promesas
Barakaldo CF
1
0
Oier Calvillo 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Barakaldo wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Javi Martínez osłabiając tym samym zespół Osasuny. Chwilę później trener Osasuny postanowił bronić wyniku. W 51. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jonathana Gonzáleza wszedł Iker Berruezo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Osasuny utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Osasuny udało się strzelić gola i wygrać.

W 59. minucie w drużynie Osasuny doszło do zmiany. José Hualde wszedł za Aimara Oroza. W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorge Herranda z Osasuny, a w 64. minucie Kevina Lacruza z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Sergio García zastąpił Héctora.

Trener Barakaldo postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Brayana Reynę i na pole gry wprowadził napastnika Juana Delgadę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie Kevin Lacruz został zmieniony przez Óscara Fernándeza, co miało wzmocnić zespół Barakaldo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gorkę Jiméneza na Endikę Irigoyen. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Miguelowi Gándarze z drużyny gości.

Dopiero pod koniec meczu Oier Calvillo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Osasuny, zdobywając bramkę w tej samej minucie meczu.

Javier Rabanillo Rodríguez
61′ Jorge Herrando Oroz
Jon Aguirrezabala Aiesta
79′ Gorka Jiménez García
Miguel Gándara Alonso90′
Javier Lizarraga Murillo
Urtzi Iriondo Petralanda
 90′ Oier Calvillo Armendáriz
Julen López Salas
Samuel Goñi Adrián
Samuel Arbelo Hernández
50′ Javier Martínez Calvo
Roberto Doncel García
59′ Aimar Oroz Huarte
Sergio García Salmón66′
Daniel Santafé Mena
Kevin Lacruz Coscolín64′ 74′
51′ Jonathan González Crespo
Brayan Roberto Reyna Casaverde71′
Iván Martínez Gonzálvez
Adrián Fernando Hernández Socorro
Iván Martínez Marqués
Pablo Cacharrón Blanco
51′ Iker Berruezo Lizarbe
Xabier Galán Garamendi
79′ Endika Irigoyen Bravo
Federico Vicente Olivera Núñez
Adrián Aranguren Ollo
Samuel Álex Pinto
59′ José Javier Hualde Zaratiegui
Héctor Fernández Fernández-Nespral66′
Marcos Ambrosio Mendes Singa
Juan Delgado Sirvent71′
Elur Meoqui Martínez De Icaya
Óscar Fernández González74′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.