Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Atlético Levante UD - CF La Nucía 3-1 (0-0)

W starciu 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 17 listopada, zespół Levante II wygrał z La Nucía 3-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Ciudad Deportiva de Buñol - Campo 1 w Buñol.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-17 12:00 | Stadion: Ciudad Deportiva de Buñol - Campo 1 | Arbiter: Jerónimo Montes
Titi 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Levante II wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gonzala z Levante II, a w 18. minucie Sabahudina Alomeroviсa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Eliseo Falcón, piłkarz Levante II. Drugą połowę drużyna La Nucía rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juanana wszedł Sergi García.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Levante II otworzyli wynik. W 54. minucie bramkę zdobył Javier Ontiveros.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Levante II, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Joan Monterde.

W 60. minucie Gonzalo został zmieniony przez Roberta Costę. W 61. minucie kartkę dostał Pablo Morgado z La Nucía.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Javier Ontiveros z Levante II. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Fran Moreno z zespołu gości.

W 74. minucie Pablo Morgado został zmieniony przez Juanję, co miało wzmocnić jedenastkę La Nucía. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joan Monterde na Christiana Alberta.

Piłkarze La Nucía szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 77. minucie gola pocieszenia strzelił Titi.

W 81. minucie sędzia pokazał kartkę José Miñanowi, zawodnikowi gości. Trener Levante II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Áleksa Blesę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Chuma. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Robertowi Coście z Levante II.

Chwilę później trener La Nucía postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Cedric Main, a murawę opuścił Fran Moreno. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Óscar Fornés López
46′ Eliseo Falcón Falcón
Sabahudin Alomeroviс18′
Rubén García Canales
Jonatan Neftalí Díez González
13′ 60′ Gonzalo Pereira Cejudo
Alfredo Pedraza Arias
 58′ 75′ Joan Monterde Raygal
José Antonio Belmonte Pérez  77′
Alejandro Cantero Sánchez
Cristian Fernández Rodríguez
84′ Rafael González Rodríguez
Francisco Javier Moreno Jiménez71′ 89′
 54′, 67′ Javier Ontiveros Robles
Pablo Morgado Blanco61′ 74′
Pablo Martín Picón Álvaro
Carlos Molina Segura
60′ 88′ Robert Costa Ventura
José Mas García
84′ Alejandro Blesa Pina
Julen Monreal Perales
Rubén Fernández Serrano
Mikel Solís Soler
Pablo Martínez Andrés
Sergi García Pérez46′
75′ Christian Albert Simo
Juan José Gracia Izquierdo74′
Daniel Sandoval Fernández
Cedric Julien Main89′

Jedenastka Levante II zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny La Nucía.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom La Nucía pokazał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.