Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Atlético Baleares - RM Castilla 1-1 (1-1)

17 listopada na Estadio Balear w Palmie de Majorce odbył się mecz 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Atlético Baleares i RM Castilla. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Pedro Ruiz 11'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RM Castilla w 11. minucie spotkania, gdy Pedro Ruiz strzelił pierwszego gola.

W 16. minucie kartkę obejrzał Antonio Blanco z RM Castilla.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry wynik ustalił z rzutu karnego Jorge Ortiz. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 29. minucie kartką został ukarany Francisco Feuillassier, zawodnik gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 49. a 58. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atlético Baleares i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie David Haro zastąpił Artura.

A trener RM Castilla wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marvina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Martín Calderón. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Atlético Baleares doszło do zmiany. Alberto Gil wszedł za Borję Emeteria. Chwilę później trener Atlético Baleares postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł José García, a murawę opuścił Marc Rovirola.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atlético Baleares: Aurtenetksemu w 77. i José Perisowi w 80. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Diego Altube Suárez
77′ Jon Aurtenetxe Borde
Adrián de la Fuente Barquilla
Luca Ferrone Brualla
Francisco José García Torres
Pedro Orfila Artime
Javier Hernández Cabrera
80′ José Gabriel Peris Sornosa
Guillem Rodríguez Martínez
73′ Borja San Emeterio Díaz
Antonio Blanco Conde16′
49′ 68′ David Haro Iniesta
Martín Manuel Calderón Gómez57′ 72′
Jordan Holsgrove
Francisco Feuillassier Ábalo29′ 80′
 17′ (k.) Jorge Ortiz Mendoza
Álvaro Fidalgo Fernández
58′ 75′ Marc Rovirola Moreno
Miguel Baeza Pérez80′
75′ José Manuel García Maurin
Álvaro Bravo Jiménez89′
73′ Alberto Gil Barea
Jorge Martín Camuñas
Diego Cervero Otero
Marvin Olawale Akinlabi Park72′
68′ Arturo Juan Rodríguez Pérez-Reverte
Pablo Rodríguez Delgado

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.