Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Ath. Bilbao - Salamanca 4-1 (1-0)

16 listopada na Estadio Santa María de Lezama w Lezamie odbył się pojedynek 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ath. Bilbao i Salamanki. Mecz zakończył się zwycięstwem Ath. Bilbao 4-1.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-16 17:00 | Stadion: Instalaciones de Lezama | Arbiter: Alexander González
Dieguito 48'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie kartkę dostał Gorri z drużyny gospodarzy.

Nieoczekiwanie piłkarze Ath. Bilbao nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Jon Morcillo. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 34. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ath. Bilbao oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ath. Bilbao.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Dieguito.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Javi Ribelles z Salamanki. Była to 58. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ath. Bilbao w 59. minucie spotkania, gdy Iñigo Baqué zdobył drugą bramkę. W 64. minucie Dieguito został zastąpiony przez Álvara Romera.

W tej samej minucie trener Salamanki postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Iván Garrido, a murawę opuścił Carlos de la Nava. A trener Ath. Bilbao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sana Bartolomégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Juan Artola. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić trzecią bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Salamanki doszło do zmiany. Guille Andrés wszedł za Javiego Ribellesa.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Ath. Bilbao, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 3-1 podwyższył Oier Luengo.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 90. minucie wynik ustalił Antonio Salado.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Brais Pereiro Troncoso
45′ Jesús Areso Blanco
Juan Francisco Góngora Mateo
 81′ Oier Luengo Redondo
Ayoze Placeres Delgado
6′ Jon Rojo Sagarna
Javier Fernández Herranz
Jon Sillero Monreal
Diego González Díaz  48′ 34′ 64′
 59′ Iñigo Baqué Atxotegi
Cristian Portilla Rodríguez
88′ Oihan Sancet Tirapu
Javier Ribelles Alfonso58′ 81′
Unai Vencedor Paris
Carlos De la Nava García64′
Oier Zarraga Egaña
Francisco David Grande Serrano43′
42′ 66′ Juan Artola Canales
Jesús Hernández de la Torre
 19′ (k.) 84′ Jon Morcillo Conesa
David Gallego Rodríguez
88′ Beñat Prados Díaz
Pedro López Rodríguez
84′  90′ Antonio Jesús Salado Góngora
Álvaro Romero Morillo64′
66′ Víctor San Bartolomé Prieto
Guillermo Andrés López81′
Asier Córdoba Querejeta
Iván Garrido Ciaurriz64′

Drużyna Ath. Bilbao była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.