Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Arenas Club de Getxo - SD Leioa 0-3 (0-1)

16 listopada na Campo de Fadura odbył się mecz 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Getxo i Leioa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leioa 3-0.

Lander Yurrebaso 86'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leioa w pierwszej minucie spotkania, gdy Mikel Pradera zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Leioa.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Jon Iru.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Theo z drużyny Getxo. W 54. minucie Josu Ibarbia został zmieniony przez Unaiego Hernándeza. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Getxo: Unaiemu Hernándezowi w 56. i Jonowi Urkizie w 60. minucie.

Chwilę później trener Leioa postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Aleksa Iriondo. Na boisko wszedł Fran Sota, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 62. minucie Jon Urkiza został zmieniony przez Javiego Zarza, a za Asiera Parrę wszedł na boisko Diego Fernández, co miało wzmocnić zespół Getxo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikela Praderę na Raly'ego. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aitora Ramosa z Getxo, a w 78. minucie Marca Baró z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leioa w 86. minucie spotkania, gdy Lander Yurrebaso zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 87. minucie w zespole Leioa doszło do zmiany. Íñigo Ibargoien wszedł za Marca Baró. W samej końcówce spotkania kartką został ukarany Xabi Etxebarría, piłkarz Leioa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Marc Baró Ortiz78′ 87′
54′ Josu Ibarbia Perurena
Koldo Berasaluze Ibarzábal
Erik Polanco Gómez
Xabier Etxebarría Larrabide89′
Ian Uranga Chong
Mikel Juaristi Ariznabarreta
52′ Theo García Otero
Alexander Iriondo Kortabarria61′
81′ Asier Parra Cuezva
Jon Koldo Iruarrizaga Arteche  50′
60′ 62′ Jon Urkiza Txabarri
Jon Madrazo Gutiérrez
Jon Etxaniz Llamas
Alain Ribeiro De Aguiar
66′ Aitor Ramos Leniz
Aitor Morcillo Bea
81′ Diego Fernández Navarro
Jon Vega Villasante
54′ 56′ Unai Hernández Lestón
Christian Guijarro Monasterio
Gorka Marcos Sánchez
Francisco José Sota Bernard61′
62′ Javier Zarzo Mora
Raly Selson Cabral de Barros73′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Getxo, natomiast piłkarzom Leioa przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.