Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda División: UD Almería - CD Mirandés 2-1 (2-1)

14 listopada na Estadio de los Juegos Mediterráneos odbył się pojedynek 12. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Almeríi i Mirandésu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Almeríi 2-1.

12. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-14 16:15 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: Rafael Sánchez López
Pablo Martínez 42'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Almeríi otworzyli wynik. W 17. minucie bramkę zdobył Fran Villalba. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się José Corpas.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 42. minucie Pablo Martínez wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Sergio Moreno.

Szybko po stracie gola jedenastka gospodarzy znów objęła prowadzenie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Umar Sadiq. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu ponownie zaliczył José Corpas.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Drugą połowę drużyna Almeríi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Largiego Ramazaniego wszedł José Lazo. W 56. minucie Mohamed Ezzarfani zastąpił Ricarda Schuttego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Mirandés: Víctorowi Gómezowi w 57. i Pablowi Martínezowi w 66. minucie. Trener Mirandésu postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Pabla Martíneza i na pole gry wprowadził napastnika Nicolasa Jacksona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Almeríi doszło do zmiany. Ager Aketxe wszedł za Frana Villalbę.

W tej samej minucie trener Almeríi postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Radosav Petrović, a murawę opuścił José Corpas. Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Almeríi: Manu Morlanes, Umar Sadiq, na ich miejsce weszli: Lucas Robertone, Pedro Mendes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Javiego Jiméneza, Víctora Meseguera zajęli: Bojan Letić, Antonio Caballero. Między 80. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Víctor Andrés Meseguer Cavas81′
68′ José Corpas Serna
Mohamed Ezzarfani56′
46′ Largie Ramazani
Pablo Martínez Andrés  42′ 66′ 68′
78′ Manuel Morlanes Ariño
Javier Muñoz Jiménez80′
 17′ 68′ Francisco José Villalba Rodrigo
Iván Martín Núñez
 45′ 90′ Umar Sadiq Mesbah
Pablo Trigueros Estrada
68′ Ager Aketxe Barrutia
Antonio Jesús Caballero Ramírez81′
Daniel Albiar Serrano
Andrés García Mohedano
46′ José Carlos Lazo Romero
Genaro Rodríguez Serrano
68′ 90′ Radosav Petrović
André Ricardo Ferreira Schutte56′
78′ Lucas Gastón Robertone
Nicolas Jackson68′
Jordi Escobar Fernández

Juan Manuel Gutiérrez Freire

90′ Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes

Cristian Gonzalo Olivera Ibarra

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Mirandésu pokazał cztery.

Drużyna Almeríi w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.