Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda División: SD Ponferradina - Malaga Club de Futbol 1-1 (0-1)

W starciu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 15 listopada, drużyna Ponferradinej zremisowała z Malaga CF 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio El Toralín w Ponferradzie.

Y. Rahmani 16'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Yanis Rahmani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malaga CF , zdobywając bramkę w 16. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Pablo Chavarría.

Między 18. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Malaga CF i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Malaga CF.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartką został ukarany José Amo, piłkarz gospodarzy. W 59. minucie Pablo Larrea został zastąpiony przez Juergena Elitima.

W tej samej minucie Gaspar Panadero został zmieniony przez Curra Sáncheza, co miało wzmocnić zespół Ponferradinej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yanisa Rahmaniego na Mohameda Benkhemassę. Trener Malaga CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cristiana Rodrígueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ramón Enríquez. W 68. minucie żółtą kartkę otrzymał Ríos Reina z drużyny gospodarzy.

Chwilę później trener Ponferradinej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Dani Romera, a murawę opuścił Pablo Valcarce. W tej samej minucie w zespole Ponferradinej doszło do zmiany. Carlos Doncel wszedł za Yuriego.

Drużyna Malaga CF długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 58 minut, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Curro Sánchez. Przy strzeleniu gola asystował Ríos Reina.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Lombánowi, zawodnikowi Malaga CF. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mohamed Benkhemassa osłabiając tym samym drużynę Malaga CF. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Juan De Dios Rivas Margalef
49′ José María Amo Torres
Alberto Escassi Oliva
Adrián Rafael Castellano Cobacho
David Rodríguez Lombán78′
68′ José Antonio Ríos Reina
Iván Calero Ruiz
18′ Óscar Sielva Moreno
José Luis Muñoz León88′
72′ Pablo Valcarce Vidal
Jairo Samperio76′
59′ Pablo Guido Larrea Gambara
Yanis Rahmani Cordeiro  16′ 66′
59′ Gaspar Panadero Zamora
Ramón Enríquez Rodríguez38′ 66′
Álex Aizpuru Aizbitarte
José Joaquín Matos García45′
72′ Yuri de Souza Fonseca
Josua Antonio Mejías García
59′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda
Mohamed Benkhemassa66′ 90′
Erik Morán Arribas
David Larrubia Romano
59′  74′ Francisco José Sánchez Rodríguez
Cristian Rodríguez Pérez66′
Moussa Sidibé
Jozabed Sánchez Ruiz
Alejandro Viedma Vega
Julio Martínez Cortés88′
72′ Carlos Doncel Ordoñez
Joaquín Muñoz Benavides76′
72′ Daniel Romera Andújar
Carlos Orlando Sa

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zespół Malaga CF zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Ponferradinej przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.