Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda División: Real Saragossa - CD Mirandés 1-2 (0-1)

20 października na Estadio de la Romareda w Saragossie odbył się pojedynek 12. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Saragossy i Mirandésu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mirandésu 2-1. Na stadionie stawiło się 18 897 widzów.

12. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-10-20 21:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Widzów: 18897 | Arbiter: D. Trujillo Suárez
Álvaro Peña 61'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów jedenastka Mirandésu wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Saragossy próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Mirandésu otworzyli wynik. W 22. minucie bramkę zdobył Maranhão. Przy strzeleniu gola pomagał Martín Merquelanz.

W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maranhão z Mirandésu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Luisa Suáreza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mirandésu.

Na drugą połowę jedenastka Saragossy wyszła w zmienionym składzie, za Delmása wszedł Giorgi Papunashvili.

Zespół Saragossy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Álvaro Peña. W zdobyciu bramki pomógł Jon Guridi.

W 67. minucie Álvaro Peña został zastąpiony przez Álvara Reya. W 70. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Javi Ros, Miguel Linares, a na ich miejsce weszli James Omonigho, Shinji Kagawa.

Zawodnicy Saragossy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie wynik ustalił Alberto Soro. Asystę przy bramce zaliczył Raúl Guti.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Miguel Linares z drużyny gospodarzy. Była to 79. minuta pojedynku. Po chwili trener Mirandésu postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Martína Merquelanza wszedł Enric Franquesa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W doliczonej trzeciej minucie meczu w jedenastce Mirandésu doszło do zmiany. Matheus Barrozo wszedł za Maranhão.

Drużynie Saragossy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Mirandésu.

Alexander David González Sibulo
46′ Julián Javier Delmás Germán
Gorka Kijera Salaberría
Carlos Nieto Herrero
Odei Onaindia Zabala
 74′ Alberto Soro Álvarez
Antonio Sánchez Navarro
Íñigo Eguaras Álvarez
Jon Guridi Aldalur
José Raúl Gutiérrez Parejo
Mickaël Ramon Malsa
70′ Shinji Kagawa
Álvaro Peña Herrero  61′ 67′
70′ James Omonigho Igbekeme
Marcos André de Sousa Mendonça  22′ 43′ 90′
45′ Luis Javier Suárez Charris
Andrés García Mohedano
46′ Giorgi Papunashvili
Simon Gbegnon Amoussou
70′ Javier Ros Añón
Álvaro Rey67′
Alejandro Blanco Sánchez
Matheus Aias Barrozo Rodrigues90′
70′ 79′ Miguel Linares Cólera
Iñigo Vicente Elorduy

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Saragossy, a zawodnikom gości przyznał jedną.