Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda División: Real Oviedo - Girona FC 4-2 (2-1)

W pojedynku 12. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 20 października, zespół Oviedo wygrał z Gironą 4-2 (2-1). Mecz na Estadio Nuevo Carlos Tartiere obejrzało 11 719 widzów.

12. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-10-20 18:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Widzów: 11719 | Arbiter: I. Bikandi Garrido
Marc Gual 84'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oviedo w ósmej minucie spotkania, gdy Ortuño zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Marco Sangalli.

W 15. minucie żółtą kartką został ukarany Álex Granell, zawodnik gości. Po kwadransie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Álex Granell z drużyny Girony i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 15. minucie. W 24. minucie żółtą kartkę dostał Christian Fernández z Oviedo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Oviedo, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie Ortuño po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola ponownie pomagał Marco Sangalli.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 45. minucie bramkę kontaktową zdobył Cristhian Stuani. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Áleksa Gallara.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Johana Mojicę, piłkarza Girony.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Borja Sánchez. Asystę przy bramce zanotował Saúl Berjón.

W 63. minucie Borja Sánchez został zastąpiony przez Joselu. W 70. minucie żółtą kartkę otrzymał Cristhian Stuani z zespołu gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marc Gual wywołał eksplozję radości wśród kibiców Girony, strzelając kolejnego gola w 84. minucie meczu. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Mossie z Oviedo.

Drużyna gospodarzy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Edgar Bárcenas. Asystę zanotował Ortuño.

Minutę później w zespole Oviedo doszło do zmiany. Edu Cortina wszedł za Tejerę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Juan Carlos Martín Corral
87′ José María Angresola Jiménez
Pedro Alcalá Guirado
24′ Christian Fernández Salas
Pablo Maffeo Becerra
Carlos Hernández Alarcón
Johan Andrés Mojica Palacio52′ 76′
Juan José Nieto Zarzoso
Juan Pedro Ramírez López
80′ Saúl Berjón Pérez
Borja García Freire
Emmanuel González Rodríguez
Alejandro Granell Nogué15′ 17′
 56′ 63′ Borja Sánchez Laborde
Gerard Gumbau Garriga68′
90′ Sergio Tejera Rodríguez
Marc Gual Huguet  84′
 8′, 34′ Alfredo Ortuño Martínez
Brian Oliván Herrero76′
90′ Eduardo Cortina García
Jonás Ramalho Chimeno
Julián Omar Ramos Suárez
Pape Maly Diamanka68′
80′  90′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Jairo Izquierdo González67′
63′ José Luis Moreno Barroso
Samuel Sáiz Alonso
Samuel Obeng Gyabaa
Soriano Casas Jonathan

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Girony, a zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.