Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda División: CD Lugo - Albacete Balompié 1-0 (0-0)

14 listopada na Estadio Anxo Carro odbyło się starcie 12. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo i Realu Betis. Mecz zakończył się zwycięstwem Lugo 1-0.

Manu Barreiro 85'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół Realu Betis wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nicolásowi Gorositowi z Realu Betis. Była to ósma minuta spotkania.

W 40. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Edu Campabadal osłabiając tym samym drużynę Lugo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Realu Betis postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Karima Azamouma i na pole gry wprowadził napastnika Romana Zozulję, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 67. minucie José Carrillo został zmieniony przez Chrisa Ramosa.

Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Betis: Manu Fuster, Fran García, Ortuño, na ich miejsce weszli: Chema Núñez, Liberto Beltrán, Emiliano Gómez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hugona Ramy, Diego Alendego zajęli: Manu Barreiro, Iriome.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugo w 85. minucie spotkania, gdy Manu Barreiro strzelił z karnego pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Lugo doszło do zmiany. Fernando Seoane wszedł za Cristiana. Dwie minuty później żółtą kartkę otrzymał Ivan Kecojević z drużyny gości.

Bartolomé Nadal Mesquida
40′ Eduard Campabadal Claros
Alberto Benito Correa
Frederico André Ferrão Venâncio
Ivan Kecojević90′
77′ Diego Alende López
Nicolás Ezequiel Gorosito8′
Roberto Canella Suárez
Francisco García Solsona73′
Carlos Pita González
Karim Azamoum57′
90′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Álvaro José Jiménez Guerrero
67′ Hugo José Rama Calviño
Álvaro Peña Herrero
Xavier Torres Buigues
Pape Maly Diamanka
Juan Pedro Jiménez Melero
Manuel Fuster Lázaro72′
67′ José Ángel Carrillo Casamayor
Carlos Isaac Muñoz Obejero
77′ Iriome González González
Jean Jules Sepp Mvondo
90′ Fernando Seoane Antelo
Nahuel Arroyo Mazorra
67′  85′ (k.) Manuel Barreiro Bustelo
Liberto Luis Beltrán Martínez73′
Manuel Antonio Morais Valerio
David Del Pozo Guillén
67′ Christopher Ramos de la Flor
José Manuel Núñez Martín72′

Emiliano Gómez Dutra84′

Roman Zozulja57′

Przewaga zespołu Realu Betis w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Lugo obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.