Reklama

Reklama

Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda División: CD Lugo - Albacete Balompié 1-0 (0-0)

14 listopada na Estadio Anxo Carro odbyło się starcie 12. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo i Realu Betis. Mecz zakończył się zwycięstwem Lugo 1-0.

14 listopada  na Estadio Anxo Carro odbyło się starcie  12. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo  i Realu Betis. Mecz zakończył się zwycięstwem Lugo 1-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół Realu Betis wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nicolásowi Gorositowi z Realu Betis. Była to ósma minuta spotkania.

W 40. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Edu Campabadal osłabiając tym samym drużynę Lugo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

Trener Realu Betis postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Karima Azamouma i na pole gry wprowadził napastnika Romana Zozulję, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 67. minucie José Carrillo został zmieniony przez Chrisa Ramosa.

Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Betis: Manu Fuster, Fran García, Ortuño, na ich miejsce weszli: Chema Núñez, Liberto Beltrán, Emiliano Gómez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hugona Ramy, Diego Alendego zajęli: Manu Barreiro, Iriome.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugo w 85. minucie spotkania, gdy Manu Barreiro strzelił z karnego pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Lugo doszło do zmiany. Fernando Seoane wszedł za Cristiana. Dwie minuty później żółtą kartkę otrzymał Ivan Kecojević z drużyny gości.

Przewaga zespołu Realu Betis w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Lugo obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek drużyna Lugo zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie AD Alcorcón. Natomiast 23 listopada UD Almería zagra z zespołem Realu Betis na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama