Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda División: CD Leganés - AD Alcorcón 1-0 (0-0)

15 listopada na Estadio Municipal de Butarque odbyło się starcie 12. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Leganés i AD Alcorcón. Mecz zakończył się zwycięstwem Leganés 1-0.

12. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-15 14:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
CD Leganés
AD Alcorcón
1
0
Sabin Merino 60'

Drużyna Leganés bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na cztery spotkania zespół Leganés wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AD Alcorcón: Laure w 32. i Óscarowi w 36. minucie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Leganés: Rubénowi Pérezowi w 49. i José Arnáizowi w 58. minucie. W 60. minucie Juan Muñoz zastąpił Sabina Merina.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Sabin Merino dla drużyny Leganés. Sytuację bramkową stworzył Rubén Pardo.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Ignasi Miquel z Leganés. W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy Leganés: Kevin Bua, Miguel de la Fuente, Luis Perea, a na ich miejsce weszli Rubén Pérez, Borja Bastón, José Arnáiz. Chwilę później trener AD Alcorcón postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Andera Gorostidiego. Na boisko wszedł Juanma Bravo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Reko, Álvaro, a na ich miejsce weszli Richard Boateng, Marc Gual. W 87. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Laure osłabiając zespół AD Alcorcón. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 32. minucie.

David Fernández Cortázar
65′ Ignasi Miquel i Pons
Óscar Arribas Pasero36′
58′ 71′ José Manuel Arnáiz Díaz
Hugo Fraile Martín
49′ 71′ Ruben Salvador Perez Del Marmol
Ander Gorostidi García75′
60′ Juan Munoz
Richard Boateng75′
71′ Borja González Tomás
Juan Manuel Bravo Alcántara75′
71′ Kevin Bua
Luís Manuel Gonçalves Silva75′
Javier Eraso Goñi
Aitor González Ramírez
Robert Ibáñez Castro
Álvaro Juan De la Torre Sánchez75′
71′ Luis Perea Hernández
Francisco Javier Llario Moscardó
Javier Rubio Haro

71′ Miguel de la Fuente Escudero

60′  60′ Sabin Merino Zuloaga

Daniel Ojeda Saranova

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Zespół Leganés w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.