Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Villarrubia - Recreativo 2-2 (1-2)

9 listopada na Campo Nuevo Municipal w Villarrubii de losie Ojos odbyło się spotkanie 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Villarrubii i Recreativo. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

Rubén Cruz 27'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu kartkę dostał Nauzet Pérez z Recreativo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villarrubii w czwartej minucie spotkania, gdy Nando Copete strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W piątej minucie Quique Rivero wyrównał wynik meczu.

W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Frana Minayę z Villarrubii, a w 25. minucie Gustava Quezadę z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rubén Cruz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Recreativo, zdobywając kolejną bramkę w 27. minucie pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niestety w 53. minucie meczu Carlos Morales bramkarz Villarrubii z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Carlosa Avendaña - rezerwowego bramkarza zespołu. Między 71. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 76. minucie za Alberta Quilesa wszedł Isi Ros. W 77. minucie sędzia pokazał kartkę Rubénowi Cruzowi, piłkarzowi gości. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Recreativo doszło do zmiany. José Irizo wszedł za Carlosa Martíneza.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie Nando Copete po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-2.

W 84. minucie Fran Minaya został zmieniony przez Pioję, a za Sergia Arribasa wszedł na boisko Nacho Rodríguez, co miało wzmocnić drużynę Villarrubii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Quique Rivera na Gerarda Vergégo. W doliczonej drugiej minucie starcia kartkę otrzymał Gerard Vergé z zespołu gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Minaya
53′ Carlos Morales Mora
Cecilio Nauzet Pérez González4′
Carlos Javier García Manzano
Miguel Ángel García Cera
Ricardo Jorge Gomes Carvalho
Borja García Santamaría
71′ Alejandro Adrián Hernández Santiago
Mariano González Maroto
Víctor Juan Algisí
Diego Jiménez López
88′ Sergio Arribas Blázquez
Sergio Jiménez García
Francisco Javier Cortés Montoro
Carlos Leopoldo Martínez Garrido73′ 83′
Javier González Mora
Gustavo Mauricio Quezada Reinoso25′
 4′ (k.), 83′ 73′ Fernando Copete Vallina
Enrique Rivero Pérez  5′ 85′
Diego Manuel Díaz Arteaga
Rubén Cruz Gil  27′ 77′
9′ 84′ Francisco José Fernández González
Alberto Quiles Piosa76′
53′ Carlos Avendaño López
Alejandro Lázaro Rodríguez
88′ Ignacio Rodríguez Álvarez
Jorge García Morcillo
Julio Jesús de Dios Moreno
Víctor Barroso Maya
Pablo Jiménez Hernández
José Manuel Irizo Fernández83′
84′ José Alberto Moreno Martínez
Isidro Ros Ríos76′

Gerard Vergé Ramal85′ 90′

Manuel Jesús Vázquez Florido

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Recreativo w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.