Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Valencia CF II - Levante II 3-1 (3-0)

10 listopada na Estadio Antonio Puchades w Paternej odbył się pojedynek 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Valencii CF II i Levante II. Mecz zakończył się zwycięstwem Valencii CF II 3-1.

Arturo Molina 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Levante II wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Levante II Rubén García.

Zespół Levante II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy , zdobywając kolejną bramkę. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Sergio Moreno.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valencii CF II w 20. minucie spotkania, gdy Vicente Esquerdo strzelił trzeciego gola. W 28. minucie Pablo Martínez zastąpił Javiera Ontiverosa.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javiera Ontiverosa z Levante II, a w 57. minucie Adrię Guerrera z drużyny przeciwnej. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił z karnego Arturo Molina.

W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Sergiowi Morenowi z Valencii CF II. A trener Levante II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Canterę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Nacho Ruiz. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Levante II doszło do zmiany. Giorgi Kochorashvili wszedł za Roberta Costę.

Chwilę później trener Valencii CF II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Carlos Pérez, a murawę opuścił Sergio Moreno. W 87. minucie kartkę dostał Chuma, zawodnik gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Robert Costa Ventura84′
57′ Adrià Guerrero Aguilar
Jesús José Bernal Villarig
 20′ Vicente Esquerdo Santas
Rubén Fernández Serrano
Adrián Gómez Ramírez
Pablo Martínez Andrés28′
76′ Alfred Planas Moya
Arturo Molina Tornero  61′ (k.)
69′ Francisco Carlos González Cabrera
Joan Monterde Raygal
 15′ 76′ 86′ Sergio Moreno Martínez
Giorgi Kochorashvili84′
76′ Yunus Dimoara Musah
Alejandro Cantero Sánchez81′
86′ Carlos Pérez Sánchez
Javier Ontiveros Robles28′ 56′
69′ Pablo Jiménez García
Daniel Sandoval Fernández

Przewaga drużyny Levante II w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.