Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: UP Langreo - Las Palmas II 1-0 (0-0)

10 listopada na Estadio Nuevo Ganzábal w La Felguerze odbyło się spotkanie 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UP Langreo i Las Palmas II. Mecz zakończył się zwycięstwem UP Langreo 1-0.

Marc Nierga 59'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie arbiter przyznał kartkę Jordiemu Mareni z drużyny gospodarzy. W 51. minucie Carlos Leto zastąpił Andera Gayoso.

Jedyną bramkę meczu zdobył Marc Nierga dla jedenastki UP Langreo. Bramka padła w tej samej minucie. Między 68. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener UP Langreo postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Marca Niergę wszedł Colo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie UP Langreo utrzymać prowadzenie.

Carlos Quintana López73′
51′ Carlos Ramírez Gálvez
José Miguel Castañeda Macho79′
Mateo Arellano Jiménez
Gorka Garai Asla
Álvaro Gómez Martín
Alberto Reina Campos73′
47′ Jordi Marenyà Gumbau
Juan Rodríguez Alonso
68′ 74′ Pedro Montero Cascales
Joel Del Pino Lorenzo Gil63′
Antonio David Álvarez Rey
Pablo Haro Hernanz78′
 59′ 83′ Marc Nierga Martí
Roberto Nuñez Mañas
Dennis Díaz Fernánadez
Jaylan Ernest Hankins
83′ Daniel García Peláez
Manuel Jesús Alemán Vélez63′
51′ Ander Gayoso Reina
Houssam Ait Said
Asier Gomes Álvarez
Luis García Martínez73′
Cristian Carracedo García
Diego Martínez Hernández
74′ Jorge Hernández Diéguez
Antonio Segura González73′
Jorge Méndez García
Jurgen Méndez Suárez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.