Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: UD Melilla - Coruxo FC 1-1 (1-0)

W spotkaniu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 4 grudnia, drużyna Melilli zremisowała z Coruxo 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Álvarez Claro.

David Añón 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Melilli nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie Jon Ceberio dał prowadzenie swojej drużynie.

Między 20. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 34. minucie Víctor Mena został zastąpiony przez Juanmiego Carrióna. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Pablowi Crespowi, zawodnikowi gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Melilli.

W 65. minucie w zespole Coruxo doszło do zmiany. Óscar Martínez wszedł za Borję Yebrę. Chwilę później trener Melilli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Hicham, a murawę opuścił Carri.

W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manu z Coruxo, a w 81. minucie Jona Ceberia z drużyny przeciwnej. W 77. minucie Jonathan Vila został zmieniony przez Lucasa Fernándeza, co miało wzmocnić drużynę Coruxo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mawiego na Michele Dianę. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się David Añón.

W 87. minucie w jedenastce Coruxo doszło do zmiany. Martín Fuentes wszedł za Davida Añóna. W samej końcówce starcia arbiter pokazał kartkę Jordiemu Ortedze z zespołu gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Alberto Manuel Domínguez Rivas
24′ Benjamín Garay
Pablo Crespo González39′
Mohamed Mohamed Mahanan
José Manuel Rodríguez Morgade70′
34′ Víctor Manuel Mena Coto
David Añón González  84′ (k.) 87′
66′ José María Carrión Gallardo
Antón de Vicente Adrio
 11′ 81′ Jon Ceberio Mutuberria
Jacobo Trigo Pérez
89′ Jordi Ortega Alcalá
Jonathan Vila Pereira31′ 77′
Fernando Pérez Quijada
Borja Yebra González65′
David Ramos Guillén
Alejandro Ares Piñeiro
20′ Juan Ramón Ruano Santana
Mateo Míguez Adán
79′ Manuel Sánchez Aragón
Alassane Sylla
Leonardo Santos Rodrigues
Pablo Brea Fontans
34′ Juan Miguel Carrión Gallardo
Lucas Fernández Puime77′
79′ Michele Diana
Carlos Torrado Oubiña
Ricardo Segura Martinez
Martín Fuentes Durán87′
Juan Antonio Entrena Gálvez
Óscar Martínez López65′
Héctor Gómez Domínguez

66′ Hicham Khaloua

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Coruxo dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.