Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: SD Leioa - CA Osasuna Promesas 0-0

W spotkaniu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 9 listopada, drużyna Leioa zremisowała z Osasuną 0-0. Mecz odbył się na Estadio Sarriena.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-09 17:30 | Stadion: Estadio Sarriena | Arbiter: J. Ruiz Álvarez
SD Leioa
CA Osasuna Promesas
0
0

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 31. minucie kartkę dostał Alex Iriondo, zawodnik Leioa.

W 34. minucie za Zabarte'a wszedł Samuel Goñi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Mikelowi Praderze z zespołu gospodarzy. W 60. minucie w drużynie Osasuny doszło do zmiany. Oier Calvillo wszedł za Elura Meoquiego.

A kibice Leioa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Raly'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alex Iriondo. W 63. minucie Chris został zmieniony przez Íñiga Ibargoiena, co miało wzmocnić zespół Leioa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Gonzáleza na Marcosa Mendesa w 75. minucie. Między 65. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Javier Lizarraga Murillo
63′ Christian Guijarro Monasterio
Gorka Zabarte Moreno34′
31′ 62′ Alexander Iriondo Kortabarria
Jonathan González Crespo75′
51′ Mikel Pradera Belar
Adrián Aranguren Ollo
63′ Íñigo Ibargoien Azkarate
Gabriel Lizarraga Gomara
62′ Raly Selson Cabral de Barros
Marcos Ambrosio Mendes Singa75′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Wyjątkowa nieporadność napastników Osasuny była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Leioa, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Drużyna Leioa w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.