Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: SCR Peña Deportiva - CF Rayo Majadahonda 0-0

W starciu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Peñy Deportiva zremisował z Rayo Majadahonda 0-0. Pojedynek odbył się na Campo Municipal del Santa Eulalia del Río w Santa Eulalii del Río.

W  starciu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Peñy Deportiva zremisował  z Rayo Majadahonda  0-0. Pojedynek odbył się na Campo Municipal del Santa Eulalia del Río w Santa Eulalii del Río.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Jean Sepp z drużyny gości. W 65. minucie w jedenastce Peñy Deportiva doszło do zmiany. Nacho López wszedł za Higora Rochę.

Trener Rayo Majadahonda postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Sergia Moyitę i na pole gry wprowadził napastnika Laerte Polydoro, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Nachowi Lópezowi, piłkarzowi gospodarzy. W 77. minucie Adrián Jiménez został zastąpiony przez Pabla.

W 82. minucie Iago Díaz został zmieniony przez Alberta Ródenasa, co miało wzmocnić zespół Rayo Majadahonda. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Fraile'a na Jordana Gutiérreza. W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Fernandowi Llorente'owi z Rayo Majadahonda.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Peñy Deportiva obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Peñy Deportiva w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

17 listopada jedenastka Rayo Majadahonda zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Unión Popular de Langreo. Tego samego dnia UD San Sebastián de los Reyes będzie gościć jedenastkę Peñy Deportiva.