Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: San Fernando - Talavera 1-0 (1-0)

W spotkaniu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół San Fernando zwyciężył z Talaverą 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Iberoamericano 2010.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-10 17:00 | Stadion: Estadio Iberoamericano 2010 | Arbiter: José Martínez
San Fernando CD
CF Talavera de la Reina
1
0
Omar Perdomo 26'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Talavery wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergia Martíneza z Talavery, a w 20. minucie Hugona Rodrígueza z drużyny przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Omar Perdomo dla drużyny San Fernando. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 38. minucie sędzia ukarał kartką Raúla Palmę, piłkarza San Fernando. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki San Fernando.

W 57. minucie Julio Cidoncha zastąpił Reguerę. Trener Talavery postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Sergia Martíneza i na pole gry wprowadził napastnika Aguilerę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Po godzinie gry w drużynie San Fernando doszło do zmiany. Francis Ferrón wszedł za Pedro Ríosa. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Reguerze z Talavery. Niedługo później trener San Fernando postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alexandra Toscana wszedł Oca, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 83. minucie Cristian został zmieniony przez Davida Dorada, co miało wzmocnić jedenastkę Talavery. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hugona Rodrígueza na Tomása Attisa. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Gerrit, zawodnik gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Julio Cidoncha Fernández57′
38′ Raúl Palma Lozano
Jan Gerrit Stoeten Pérez90′
60′ Pedro Ríos Maestre
Jon Xavier Vidal Alonso
20′ 85′ Hugo Rodríguez Romero
Damián Fernando Zamorano
76′ Alexandro Daniel Toscano Llordal
Samuel Corral Valero
 26′ José Omar Perdomo Machado
Cristian Fernández Conchuela83′
Eleftherios Astras
Daniel Barbero Álvarez
Ismael Gallar Nieto
Sergio López Rodríguez
76′ Antonio José Oca Contreras
Javier Alonso Martínez
Fernando Pumar Prieto
David Dorado Estévez83′
Francisco Javier Gómez Romero
Francisco Javier Reguera Olivares57′ 63′
85′ Tomás Adriel Attis
Pablo Aguilera Gómez57′
60′ Francisco Jesús Ferrón Ruiz

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom San Fernando, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.