Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Salamanca - Real Union 0-2 (0-0)

W meczu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 9 listopada, zespół Salamanki przegrał z Realem Union 0-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Pistas del Helmántico.

Eneko Eizmendi 87'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie za Guille Andrésa wszedł Javi Navas. Trener Salamanki postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Matthieu Amouzou i na pole gry wprowadził napastnika Ivána Garrida, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 80. minucie kartkę dostał Mikel Azkoiti z jedenastki gości. Kibice Realu Union nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eneka Eizmendiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Dani Estrada. Posunięcie trenera było słuszne. Eneka Eizmendiego strzelił kolejnego gola w 87. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Union w 84. minucie spotkania, gdy Álvaro Télis zdobył pierwszą bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Salamanki doszło do zmiany. Carlos de la Nava wszedł za Ayoze Placeresa.

W 86. minucie kartkę dostał Eneko Eizmendi, zawodnik Realu Union.

Drużyna Salamanki ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Eneko Eizmendi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Daniel Estrada Agirrezablaga82′
85′ Ayoze Placeres Delgado
Javier Garrido
66′ Matthieu Kevin Wesley Amouzou
Ekhi Senar Rekondo
Javier Ribelles Alfonso
Álvaro Matías Télis Rodríguez  84′
Álvaro Romero Morillo
Aitor Aranzabe Etxabe69′
55′ Guillermo Andrés López
Endika Galarza Goicoechea
55′ Javier Fernández Herranz
Alain Eizmendi Blanco
Diego González Díaz
Eneko Eizmendi Blanco82′  87′ 86′
Cristian Portilla Rodríguez
Asier Etxaburu Diz
85′ Carlos De la Nava García
Yoel Sola Cariñanos74′
66′ Iván Garrido Ciaurriz
Mario Capelete Escribano69′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Salamanki żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.