Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Real Sociedad II - Salamanca 3-1 (2-0)

9 listopada na Estadio Zubieta XXI w Lasarte-Orii odbył się pojedynek 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Sociedad II i Salamanki. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu Sociedad II 3-1.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-09 18:00 | Stadion: Estadio Zubieta XXI | Arbiter: Óscar Sauleda Torrent
Giovanni 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Roberto López wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Sociedad II , strzelając gola w czwartej minucie starcia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kristian Álvarez z jedenastki gości. Była to 20. minuta meczu.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Realu Sociedad II, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry wynik na 2-0 podwyższył Naïs Djouahra.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Salamanki rozpoczęła w zmienionym składzie, za Néstora Calderóna wszedł Hugo Díaz. W 57. minucie za Jehu Chiapasa wszedł Álex Serrano.

W 61. minucie Julen Lobete został zmieniony przez Zourdine'a Thiora, co miało wzmocnić drużynę Realu Sociedad II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edu Ubisa na Áleksa Altubego. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martína Zubimendiego z Realu Sociedad II, a w 68. minucie Adriána Crespa z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Naïs Djouahra z Realu Sociedad II. Między 71. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie wynik ustalił Giovanni. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Adrián Crespo Sánchez68′
79′ Jon Pacheco Dozagarat
Borja López i Hinojosa
Aritz Aldasoro Sarriegi
Néstor Calderón Enríquez46′
 30′, 68′ 82′ Naïs Djouahra
Jehu Beezye Chiapas Pérez57′
Ander Gorostidi García
Alexandru Mircea Țîrlea
64′ Martín Zubimendi Ibáñez
Sergio Molina Beloqui
61′ Julen Lobete Cienfuegos
Giovanni Jesús Navarro Solé  90′
 4′ 74′ Roberto López Alcaide
Antonio Amaro Mendo
82′ Théo Lucbert
Alejandro Serrano García57′
74′ 77′ Jon Ander Olasagasti Imizcoz
Alejandro Altube Suárez65′
61′ Zourdine Mouhemed Thior
Antonio Luis Díaz Sánchez46′ 71′
Unai Veiga González
Ángel Sánchez Baró

Zespół Realu Sociedad II zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.