Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Real Murcia CF - Marbella FC 1-1 (1-0)

10 listopada na Estadio Nueva Condomina odbył się mecz 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Murcia i Marbelli. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-10 17:00 | Stadion: Estadio Enrique Roca de Murcia | Arbiter: Josep Subirats
Real Murcia CF
Marbella FC
1
1
Armando Ortiz 32'
Saúl 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Realu Murcia wygrał dwa razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie w drużynie Realu Murcia doszło do zmiany. Josué Dorrio wszedł za Álvara Rodrígueza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Armando Ortiz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Murcia, zdobywając bramkę w 32. minucie starcia. Między 39. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Marbelli i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Murcia.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Real Murcia: Albertowi Torilowi w 54. i Manolowi Pérezowi w 58. minucie. W 59. minucie Paulo Vitor zastąpił Juergena Elitima.

Chwilę później trener Realu Murcia postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Alberta Torila wszedł Kevin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Saúl. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Realu Murcia doszło do zmiany. Álex Melgar wszedł za Josemę Raigala. Między 68. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Marbelli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Javier Añón, a murawę opuścił Manel Martínez.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

José Manuel Muñoz García
73′ Antonio José López Martínez
Saúl González Real  63′
Eduardo Luna Cano
Manuel Pavón Castro
Iván Pérez Vicente
Daniel Pérez Serrano68′
27′ Álvaro Rodríguez Pérez
Carlos Redruello Nimo
Juan Manuel Bravo Alcántara
Alejandro Bernal Carreras69′
 32′ Armando Ortiz Abellán
Elías Pérez Sastre
58′ Manuel Pérez Escámez
Mustafá Azman Zeinha39′
67′ José Manuel Raigal Gil
Paulo Vitor Fernandes Pereira59′
Rafael Fernández Martínez
Óscar García Guerrero72′
54′ 60′ Alberto Toril Domingo
José Manuel Martínez Bel42′ 79′
Estanislao Igor Marcellán García
Alejandro Santomé García
60′ Kevin Martín García Martínez
José Manuel Cruz Orozco
27′ Josué Dorrio Ortega
Marcos Ruiz Márquez
Andy Escudero Jara
Javier Añón Esteban79′
42′ Juan Ramón Martínez Hernández
Juergen Farid Elitim Sepúlveda59′
Víctor Andrés Meseguer Cavas
Alejandro Damián Faurlin
67′ Alejandro Melgar Cánovas
Yaimil José Medina Rodríguez

Przewaga jedenastki Marbelli w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Marbelli w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Marbelli w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.