Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Club Recreativo Granada - FC Cartagena 0-1 (0-1)

10 listopada na Ciudad Deportiva del Granada CF odbyło się spotkanie 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Granady II i Cartageny. Mecz zakończył się zwycięstwem Cartageny 1-0.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-10 12:00 | Stadion: Ciudad Deportiva del Granada CF | Arbiter: Miguel García
Club Recreativo Granada
FC Cartagena
0
1
Đ. Jovanović 15'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Cartageny wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie arbiter pokazał kartkę Davidowi Andújarowi z Cartageny.

Jedyną bramkę meczu zdobył Đorđe Jovanović dla jedenastki Cartageny. Bramka padła w tej samej minucie. W 24. minucie kartką został ukarany Mario Rodríguez, zawodnik gospodarzy.

W 32. minucie za Adalberta Carrasquillę wszedł José Jurado. W 38. minucie kartkę obejrzał Fran Serrano z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cartageny.

Na drugą połowę jedenastka Cartageny wyszła w zmienionym składzie, za Đorđe Jovanovicia wszedł Rodrigo Sanz. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Antoniowi Montorowi, piłkarzowi Granady II.

W 64. minucie w drużynie Cartageny doszło do zmiany. Verza wszedł za Corderę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Isi Gómez, zawodnik gospodarzy. Trener Granady II postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Frana Serrana i na pole gry wprowadził napastnika Caia Emersona, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Martíneza z Cartageny, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Adriána Butzkego z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

David Andújar Jiménez13′
62′ 79′ Antonio Montoro Rodríguez
David Forniés Aquilino
José Sánchez Martínez
Jorge Fucile
38′ 73′ Francisco José Serrano Santos
Carlos David Moreno Hernández
Antonio José Aranda Subiela
Joaquim Araújo Delgado
70′ 73′ Isaac Gómez Sánchez
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar32′
24′ Mario Rodríguez Ruiz
José Antonio García Rabasco64′
73′ 90′ Adrián Butzke Benavides
José Ángel Jurado de la Torre32′
79′ Rui Pedro da Silva e Sousa
Santiago Jara Collado
73′ Caio Emerson Pereira Marques da Silva
Rodrigo Sanz Garro46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Cartageny otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.