Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Celta Vigo II - Racing Ferrol 0-2 (0-1)

10 listopada na Campo de Fútbol Municipal de Barreiro odbyło się spotkanie 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Celta Vigo II i Racinga Ferrol. Starcie zakończyło się zwycięstwem Racinga Ferrol 2-0.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-10 15:45 | Stadion: Campo de Fútbol Municipal de Barreiro | Arbiter: Carlos Pérez
Real Club Celta de Vigo II
Racing Club de Ferrol
0
2
Joselu 39',77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Racinga Ferrol wygrała aż 11 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Już w pierwszych minutach jedenastka Celta Vigo II próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Joselu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Racinga Ferrol, zdobywając bramkę w 39. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Racinga Ferrol.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergia Bermeja z Celta Vigo II, a w 53. minucie Seoane'a z drużyny przeciwnej. Trener Celta Vigo II postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Jacoba Gonzáleza i na pole gry wprowadził napastnika Ikera Losadę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Raúl Tavares, piłkarz Racinga Ferrol. W 68. minucie w zespole Racinga Ferrol doszło do zmiany. Pau Bosch wszedł za Juana Antonia. W 71. minucie Adrián Armental zastąpił Daniego Abalę.

W tej samej minucie w drużynie Celta Vigo II doszło do zmiany. Diego Pampín wszedł za José Fontána. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Albertowi Solísowi z Celta Vigo II.

W 77. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Joselu z Racinga Ferrol. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w zespole Racinga Ferrol za Beltrána wszedł Pablo Rey, a w jedenastce Celta Vigo II Moha zmienił Gabriego Veigę.

W 90. minucie kartkę dostał Quique Fornos z zespołu gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Bruno Rivada Lusquiños
71′ José Manuel Fontán Mondragón
Diego Seoane Pérez53′
Juan Antonio Ros Martínez
Miguel Villarejo de Castro
49′ Sergio Bermejo Lillo
Adrián Armental González71′
55′ Jacobo González Rodrigañez
Fernando Beltrán Losada80′
Daniel Molina Orta
Iker Rodellar Fernández
80′ Mohamed Aiman Moukhliss Agmir
Juan Antonio Sánchez Curiel68′
73′ Alberto Solís Gómez
Pau Bosch Hueso68′
71′ Diego Varela Pampín
Diego Garrido García
80′ Gabriel Veiga Novas
Daniel Abalo Paulos71′
Lautaro De León Billar
Alejandro López Sánchez
55′ Iker Losada Aragunde
Javier Sanmartín Miramontes
Daniel Vega Cintas
Pablo Rey Cabarcos Lago80′

Przewaga drużyny Celta Vigo II w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Celta Vigo II otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.