Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: CD Guijuelo - SD Amorebieta 0-1 (0-1)

10 listopada na Estadio Municipal de Guijuelo odbyło się starcie 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Guijuelo i Amorebiety. Mecz zakończył się zwycięstwem Amorebiety 1-0.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-10 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de Guijuelo | Arbiter: Sergio Del Río
CD Guijuelo
SD Amorebieta
0
1
Amorrortu 10'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Amorrortu dla zespołu Amorebiety. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Rementeria z jedenastki gości. Była to 23. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Amorebiety.

W 62. minucie Adrián Cruz zastąpił Luisa Larę. Chwilę później trener Amorebiety postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Rementerię. Na boisko wszedł Iker Bilbao, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 65. minucie Daniel Sikorski został zmieniony przez Cristiana Diestego, a za Yassina Fékira wszedł na boisko Pepe Carmona, co miało wzmocnić jedenastkę Guijuelo . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Íñiga Orozca na Ekaina Zenitagoię oraz Mikela Álvarę na Aitora Ortegę. Między 72. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Guijuelo i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mikel Saizar Soroa
85′ Juan José García Martínez
Mikel Álvaro Salazar81′
62′ Adrián Cruz Juncal
Markel Lozano Llona
Pablo César Espina Ordoñez
Ekaitz Molina Aretxabaleta
Carlos Rubén Esteban Rodríguez
Unai Rementeria Castro23′ 64′
72′ Cristóbal Gil Martín
Iker Seguín Cid
72′ Yassin Fékir
Iker Amorrortu Andrinúa  10′
65′ Daniel Sikorski
Aitor Ortega Asenjo81′
72′ José Carmona Rodríguez
Gabriel Salazar Rojo
62′ Luis Lara Roa
Ekain Zenitagoia Arana76′
65′ Cristian Dieste Barrajón

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.