Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: CD Ebro - FC Barcelona Atlètic 1-1 (0-0)

W starciu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna Ebro zremisowała z Barceloną Atletic 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Pedro Sancho w Saragossie.

R. Araújo 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Barcelony Atletic wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Tiago Portuga został zmieniony przez Abla Morena.

Od 16. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ebro i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie arbiter pokazał kartkę Jorge Cuence, piłkarzowi Barcelony Atletic.

W 49. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Barcelony Atletic Hiroki Abe. Między 51. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ebro i dwie drużynie przeciwnej.

W 67. minucie Javier Delgado został zmieniony przez Abla Ruiza, a za Daniego Morera wszedł na boisko Álex Collado, co miało wzmocnić drużynę Barcelony Atletic. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jesúsa Rubia na Lola Garridę. Niedługo później trener Ebro postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Juana Barrosa wszedł Rafa Parejo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Ebro nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Barcelony Atletic doszło do zmiany. Alejandro Marqués wszedł za Hirokiego Abego.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Barcelony Atletic w końcu przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Ronald Araújo.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

CD Ebro
80′ Eduardo Loscos Ramos
Ignacio Peña Sotorres
14′ Tiago Venâncio Alves Pires
Sergio Akieme Rodríguez
59′ Carlos Barreda Castellá
Ludovit Reis67′
76′ Álvaro González Méndez
Ferrán Sarsanedas Soler51′
45′ 72′ Jesús Rubio Martín
Hiroki Abe 49′ (samob.) 29′ 85′
16′ 84′ Juan Pablo Barros Campos
Javier Enrique Delgado Saverio67′
Raúl Monforte Sopena
Sergi Puig Herrera
14′ Abel Moreno Zorrero
Juan Brandariz Movilla
84′ Rafael Parejo González
Óscar Mingueza García
72′ José Manuel Garrido Fernández