Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: CD Badajoz - Atlético Sanluqueño CF 0-0

W spotkaniu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 9 listopada, zespół Badajozu zremisował z Sanluqueno 0-0. Mecz odbył się na Estadio Municipal Nuevo Vivero.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-09 18:00 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Vivero | Arbiter: Sergio Pérez
CD Badajoz
Atlético Sanluqueño CF
0
0

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 17. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Geijowi z drużyny gości. W 58. minucie w zespole Badajozu doszło do zmiany. Adilson wszedł za Carlosa Portera.

W tej samej minucie Sergi Maestre został zmieniony przez Jaira Morillasa. Trener Sanluqueno postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Eduarda Calina i na pole gry wprowadził napastnika Davida Segurę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 70. minucie Israel Peter został zmieniony przez Luisa Madrigala, a za Edu Oriola wszedł na boisko Guille Campos, co miało wzmocnić zespół Sanluqueno. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hébera Penę na Guzmána.

W doliczonym czasie gry sędzia ukarał kartką Kike'a Pinę, zawodnika Badajozu.

Luis Martínez de Quel Castiella
90′ Enrique Pina Caballero
Eduard Marian Calin67′
17′ 58′ Sergio Maestre García
Mario Nicolás Abenza
73′ Héber Pena Picos
Fernando Quesada Gallardo
58′ Carlos Portero Díaz
Alexandre Geijo Pazos52′
41′ Gorka Santamaría Nos
Daniel Del Moral Ibáñez
73′ Guzmán Casaseca Lozano
Luis Madrigal Caro70′
Traoré Djakaridja
Daniel González Güiza
58′ Adilson Mendes Martins
David Segura García67′
58′ Jairo Morillas Rivero
Francisco Javier Valenzuela Romano

Przewaga drużyny Badajozu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu. Wyjątkowa nieporadność napastników Sanluqueno była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Badajozu, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.