Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Cádiz CF II - Mérida AD 2-1 (2-0)

W starciu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 9 listopada, jedenastka Cádizu II wygrała z Méridą Asociación 2-1 (2-0). Mecz odbył się na Campo Ramón Blanco Rodríguez w Puerto Realu.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-09 16:00 | Stadion: Campo Ramón Blanco Rodríguez | Arbiter: Daniel Sánchez
José Gaspar 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Mérida Asociación: Áleksowi Jiménezowi w 16. i Javiemu Chinowi w 21. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cádizu II w 35. minucie spotkania, gdy Iván Robles zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Méridy Asociación ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 40. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Javi Pérez.

Drugą połowę drużyna Méridy Asociación rozpoczęła w zmienionym składzie, za Héctora Martíneza, Crista weszli Emilio Cubo, Miguel Espinar. W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emilia Cuba z Méridy Asociación, a w 62. minucie Airama z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Cádizu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Mamady Diarra, a murawę opuścił Airam. W 72. minucie za Gonzala Poleya wszedł Antonio Pino. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cádizu II doszło do zmiany. Javi Navarro wszedł za Manuela Nietę.

Trzeba było trochę poczekać, aby José Gaspar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Méridy Asociación, zdobywając bramkę w 84. minucie spotkania. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jesúsa Menę z Méridy Asociación, a w 89. minucie Javiego Péreza z drużyny przeciwnej.

W 87. minucie w drużynie Cádizu II doszło do zmiany. Ivan Chapela wszedł za Herlina Lina. Zespołowi Méridy Asociación zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Cádizu II.

Alejandro Jiménez Expósito16′
 35′ Iván Robles Dos Santos
Héctor Martínez Torres46′
Javier Duarte Egea
José Manuel López Gaspar  84′
87′ Herlin Hernán Lino Pluas
Cristofer Medina Pajuelo46′
 40′ 89′ Francisco Javier Pérez Roales
Jesús Mena Múgica86′
Jordi Tur Antonio
Gonzalo Poley González72′
73′ Manuel Nieto Sánchez
Alejandro Rodríguez Melgar
62′ 65′ Seth Airam Vega Ramírez
Daniel Espinar Vallejo
73′ Javier Navarro Rodríguez
Diego García del Castillo
Sergio Pérez Jaén
Miguel Ángel Espinar Peña46′
87′ Iván Chapela López
Salomón Asumo Obama Ondo
65′ Mamady Diarra
Antonio Manuel Pino López72′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Cádizu II, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.