Reklama

Reklama

Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Burgos CF - Bilbao Athletic 2-0 (0-0)

W starciu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna Burgosu wygrała z Ath. Bilbao 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de El Plantío.

W  starciu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna Burgosu wygrała  z Ath. Bilbao  2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de El Plantío.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań zespół Ath. Bilbao wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 27. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Imanol García osłabiając tym samym drużynę gości.

Reklama

W 30. minucie za Sana Bartolomégo wszedł Gorri. W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Asiera Gotiego z Burgosu, a w 35. minucie Jona Sillero z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Gorriemu z Ath. Bilbao. Była to 54. minuta pojedynku. Trener Burgosu postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Asiera Gotiego i na pole gry wprowadził napastnika Donovana Wilsona, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Burgosu w 62. minucie spotkania, gdy Toché zdobył pierwszą bramkę. W 72. minucie Juan Artola został zmieniony przez Beñata Pradosa, a za Jona Morcilla wszedł na boisko Asier Córdoba, co miało wzmocnić zespół Ath. Bilbao. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Pisculichiego na Carlosa Indiana oraz Tochégo na Marcela Ribeira.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Borja Sánchez. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Ath. Bilbao, a zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Ath. Bilbao rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie CD Unionistas de Salamanca CF. Natomiast 17 listopada UD Logroñés będzie rywalem drużyny Burgosu w meczu, który odbędzie się w Logroño.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL