Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Barakaldo CF - CD Tudelano 3-1 (0-1)

10 listopada na Estadio Nuevo Lasesarre odbyło się starcie 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Barakaldo i Tudelano. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Barakaldo 3-1.

David Soto 22'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Tudelano otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się David Soto.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Pitu Doncel z Barakaldo. Była to 40. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tudelano.

Na drugą połowę drużyna Tudelano wyszła w zmienionym składzie, za Edsona Torresa wszedł Miguel Díaz. W 57. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Fernando Delgado osłabiając tym samym zespół gości.

Trener Barakaldo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Kevina Lacruza i na pole gry wprowadził napastnika Óscara Fernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Drużyna Barakaldo nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 67. minucie Pitu Doncel wyrównał wynik meczu.

Między 69. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Tudelano i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo po stracie bramki drużyna Barakaldo trafiła do bramki rywala. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy dającego prowadzenie gola dla zespołu gospodarzy strzelił Julen López.

Chwilę później trener Tudelano postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Davida Sotę. Na boisko wszedł Iñaki Jiménez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie Brayan Reyna został zmieniony przez Juana Delgadę. W tej samej minucie Diego Suárez został zmieniony przez Adriána Socorra, co miało wzmocnić drużynę Tudelano. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jona Aguirrezabalę na Fede Oliverę.

W 85. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Koldowi Obiecie, zawodnikowi Tudelano.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Barakaldo, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-1 podwyższył Adrián Hernández.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Mikel Pagola Biurrum
84′ Jon Aguirrezabala Aiesta
Fernando Delgado García57′
Miguel Gándara Alonso
Luis Alejandro Olivas Salcedo
Urtzi Iriondo Petralanda
Eneko Zabaleta Pérez
 71′ Julen López Salas
Unai Zamorano Arri70′
 67′ 40′ Roberto Doncel García
Julen Azkue Unzueta69′
Sergio García Salmón
Ángel Gregorio López Solórzano
57′ Kevin Lacruz Coscolín
David Soto Ruiz  22′ 72′
70′ Carles Marc Martinez Embuena
Edson Enrique Torres Ulloa46′
77′ Brayan Roberto Reyna Casaverde
Koldo Obieta Alberdi85′
 90′ Adrián Fernando Hernández Socorro
Diego Suárez Hernández77′
Pablo Cacharrón Blanco
Óscar López Arboleas
Xabier Galán Garamendi
Diego Cortés Padilla
84′ Federico Vicente Olivera Núñez
Miguel Díaz Montes46′
Samuel Arbelo Hernández
José Ignacio Jiménez España72′
Samuel Álex Pinto
David Lázaro Alonso
77′ Juan Delgado Sirvent
Adrián Jesús Socorro Méndez77′
57′ Óscar Fernández González

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Tudelano, a zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.