Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Badalona - Tarragona 2-1 (1-1)

W spotkaniu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 10 listopada, jedenastka Badalony wygrała z Tarragoną 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadi Municipal de Badalona.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-10 17:00 | Stadion: Estadi Municipal de Badalona | Arbiter: Álvaro Varón
Jonathan Pereira 38'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Tarragony wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter przyznał kartkę Juanowi Rodríguezowi z Tarragony.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Badalony w czwartej minucie spotkania, gdy Kilian Durán zdobył pierwszą bramkę. Między 17. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Tarragony i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jonathan Pereira.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany David Goldar, piłkarz gości. W 65. minucie Pelón zastąpił Toni Jou.

Trener Badalony postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Kiliana Durána i na pole gry wprowadził napastnika Hugona Estebana, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 73. minucie kartkę otrzymał Toni Jou z jedenastki gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cris Montes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Badalony, strzelając kolejnego gola w 80. minucie starcia. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w drużynie Badalony doszło do zmiany. Iván Malón wszedł za Crisa Montes'a.

A trener Tarragony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lola. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić David Goldar. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Bernabé Barragán Maestre
65′ Manuel Antonio Cabrera Hermosilla
Javier Bonilla Sevillano34′
 4′ 65′ Kilian Durán Montes
Roger Brugué Ayguadé
17′ Marc Carbó Bellapart
David Goldar Gómez60′ 85′
Adrián Díaz González
Damián Ezequiel Petcoff Kailer
 80′ 83′ Cristian Montes López
Cheikh Kane Sarr
83′ Iván Malón Aragonés
Carlos Albarrán Sanz
65′ 73′ Antonio Jou Mas
Romain Jacques Habran
Abel Miguel Suárez Torres
Víctor Martínez Manrique
65′ Hugo Esteban Serrano
Pol Ballesteros Ferrer73′
Alfredo Juan Mayordomo
. Lolo85′
Pablo Pallarés Marzo
Sergio Montero Ortiz80′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej jedną. Piłkarze Badalony obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.