Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Algeciras - Murcia CF 1-2 (0-1)

W spotkaniu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna Algecirasu przegrała z Murcia CF 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Nuevo Mirador.

Isaac Aketxe 7',90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Murcia CF wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Murcia CF w siódmej minucie spotkania, gdy Isaac Aketxe zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Murcia CF.

Trener Algecirasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Pablo Ganet, a murawę opuścił Borja Vicent. W 51. minucie Mario Martos zastąpił Karima Aboubakara. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Domínguez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Kibice Murcia CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Manu Justa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Alejandro Camacho. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. W 70. minucie Jardel został zmieniony przez Jorge Barbę, co miało wzmocnić drużynę Algecirasu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Barbosę na Alejandra Chavera w 82. minucie oraz Davida Mayorala na Christiana Perales'a w tej samej minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Murcia CF przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Isaac Aketxe dał prowadzenie swojej jedenastce.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Víctor Díaz Suárez
46′ Borja Vicent Garcés
David Mayoral Lastras89′
 51′ (k.) Antonio Dominguez
Vicente Manuel Romero Herrera
51′ Mario Martos Serrano
Rafael Vicente Hernández
70′ Esmiraldo Sá da Silva
Álvaro Barbosa León82′
Benito Del Valle Ortegón
Sergio Díaz Sorroche
70′ Jorge Barba González
Johan Alexander Terranova Montoya
Daniel Gallardo Aragón
Alejandro Chavero Muñoz82′
46′ Pablo Ganet Cómitre
Manuel Justo Román63′
Alejandro López Escalante
José Marco Higón
51′ Karim Aboubakar
Kevin Presa Duarte
Antonio Manuel Sánchez Expósito
Christian Perales Moyá89′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Murcia CF, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.