Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda B: Alavés II - Cultural y Deportiva 1-1 (0-0)

W starciu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Alavésu II zremisował z Culturalem y Deportiva 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Ciudad Deportiva José Luis Compañón w Vitorii-Gasteiz.

12. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-10 12:00 | Stadion: Ciudad Deportiva José Luis Compañón | Arbiter: Pol Gòdia
Deportivo Alavés II
Cultural y Deportiva Leonesa
1
1
Paulino 73'
Menudo 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Culturalu y Deportiva wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Alavésu II. Już w pierwszych sekundach spotkania czerwoną kartkę obejrzał Abdallahi Mahmoud, tym samym zespół gospodarzy musiał większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 29. minucie Alfonsito został zmieniony przez Èrica Montesa. W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergia Marcosa z Culturalu y Deportiva, a w 42. minucie Genísa Montolia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 46. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Culturalu y Deportiva i jedną drużynie przeciwnej. W 56. minucie Dani Pichín został zmieniony przez Gabriela Gudiña, co miało wzmocnić drużynę Culturalu y Deportiva. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Borję Sainz na Áleksa Gualdę.

W tym czasie piłkarze Culturalu y Deportiva nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Menudo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Virgila Thérésina, piłkarza gości. W 73. minucie wynik ustalił z karnego Paulino. Niedługo później trener Culturalu y Deportiva postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Sergio Benito, a murawę opuścił Sergio Marcos.

W samej końcówce pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Antoniowi Pererze z Alavésu II. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Aitor Fernández López
2′ Abdallahi Mohamed Mahmoud
Roberto Carlos Fernández Toro
42′ Genís Montolio Lafuente
Virgil Thérésin72′
Erik Ruiz Álvarez
Sergio Marcos González32′ 86′
89′ Antonio Perera Calderón
Alfonso Martín Castillo29′
José Luis Rodríguez Francis
Juan Carlos Menudo Domínguez  69′
64′ Borja Sainz Eguskiza
Daniel González Hermosa56′
 73′ (k.) 67′ 83′ Paulino De la Fuente Gómez
Andy Awazi Kawaya Kinghi Mwana Mufala
74′ Iñaki Elejalde Rodríguez
Dionisio Emmanuel Villalba Rojano46′
Marcos Ortega Lara
Lucas Gerard Hervé Giffard
83′ Víctor López Ibáñez
Èric Montes Arce29′ 64′
Tomás Alexis Oneto
Gabriel Alejandro Gudiño56′
Iñigo Arzuaga Mesa
Julián Luque Conde
64′ Alejandro Gualda Jardón
Antonio Martínez Felipe
David Valero Climent
Augusto César Verissimo Galván
74′ Héctor David Castillo Martín
Sergio Benito Crujera86′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Alavésu II w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.