Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División: Real Oviedo - CD Castellón 4-0 (1-0)

W meczu 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 8 listopada, zespół Oviedo wysoko wygrał z Castellónem 4-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Nuevo Carlos Tartiere.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-08 18:15 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: José Antonio López Toca
Edgar González 53',84'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oviedo w 10. minucie spotkania, gdy Marco Sangalli zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nahuel Leiva.

W 33. minucie arbiter przyznał kartkę Jordiemu Sánchezowi z Castellónu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oviedo.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Borja Sánchez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oviedo w 53. minucie spotkania, gdy Edgar González strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Juanjo Nieto.

W 57. minucie w zespole Oviedo doszło do zmiany. Alejandro Arribas wszedł za Christiana Fernándeza. W 59. minucie za Jorge Fernándeza wszedł Víctor García. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Alejandrowi Arribasowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 84. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Edgar González z Oviedo. Przy zdobyciu bramki pomagał Javi Mier.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Cedric Teguia, Samuel Obeng, a na ich miejsce weszli Nahuel Leiva, Tejera. W 87. minucie kartką został ukarany David Cubillas, piłkarz Castellónu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Adrián Lapeña Ruiz
57′ Christian Fernández Salas
Rafael Gálvez Cerillo
José María Angresola Jiménez
Eneko Satrústegui Plano59′
 53′, 84′ Edgar González Estrada
Rubén Díez Adán78′
 10′ Marco Sangalli Fuentes
Jorge Fernández Lucas59′
 46′ 79′ Borja Sánchez Laborde
Álvaro Fidalgo Fernández
86′ Sergio Tejera Rodríguez
Josep Señé Escudero
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Igor Zlatanović59′
86′ Matías Nahuel Leiva Esquivel
Jordi Sánchez Ribas33′ 65′
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Álvaro Campos Estellés
Lucas Ahijado Quintana
Carlos Javier Delgado Rodríguez
57′ 83′ Alejandro Arribas
Jesús Manuel Carrillo Martínez
79′ Javier Mier Martínez
César Díaz Martínez59′
86′ Samuel Obeng Gyabaa
Paolo Fernandes Cantin65′
86′ Cedric Wilfried Teguia Noubi
Juan Tomás Ortuño Martínez59′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Castellónu przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Castellónu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.