Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División: RCD Mallorca - Ponferradina 3-0 (2-0)

W pojedynku 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 8 listopada, drużyna RCD Mallorca wygrała z Ponferradiną 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-08 18:15 | Stadion: Iberostar Estadi | Arbiter: Francisco José Hernández Maeso
Real Club Deportivo Mallorca
SD Ponferradina
3
0
Dani Rodríguez 21',43'
Antonio Sánchez 54'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter pokazał kartkę Raíllowi, zawodnikowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RCD Mallorca w 21. minucie spotkania, gdy Dani Rodríguez zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Ruiz de Galarreta.

W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Jordiemu Mbouli z jedenastki gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna RCD Mallorca, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi w 43. minucie Dani Rodríguez. Przy strzeleniu gola pomógł Jordi Mboula.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Daniemu Rodríguezowi z RCD Mallorca.

Niedługo później Antonio Sánchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców RCD Mallorca, strzelając kolejnego gola w 54. minucie spotkania. W 61. minucie za Óscara Sielvę wszedł Erik Morán.

Między 61. a 69. minutą, boisko opuścili piłkarze RCD Mallorca: Raíllo, Jordi Mboula, Dani Rodríguez, na ich miejsce weszli: Franco Russo, Lago Wakalibille, Amath Ndiaye. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Doncela, Juergena Elitima, Pabla Larrei zajęli: Gaspar Panadero, Kaxe, Viedma. W 69. minucie w jedenastce Ponferradinej doszło do zmiany. Dani Romera wszedł za Yuriego. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adriána Castellana z Ponferradinej, a w 88. minucie Joan Sastre z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

José Antonio Caro Díaz
88′ Joan Sastre Vanrell
Iván Rodríguez del Pozo
Martin Valjent
Alexandru Ștefan Pașcanu
5′ 65′ Antonio José Raíllo Arenas
José Manuel Hernando Riol
Braian Ezequiel Cufré
Adrián Rafael Castellano Cobacho81′
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Pablo Guido Larrea Gambara69′
34′ 65′ Jordi Mboula Queralt
Francisco José Sánchez Rodríguez
 54′ 77′ Antonio Sánchez Navarro
Carlos Doncel Ordoñez61′
Salvador Sevilla López
Óscar Sielva Moreno61′
 21′, 43′ 53′ 65′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Juergen Farid Elitim Sepúlveda61′
75′ Marc Cardona Rovira
Paris Alejandro Adot Barandiarán
65′ Franco Matías Russo Panos
José María Amo Torres
Aleix Febas Pérez
Yacouba Diori Hamani Magagi
Francisco Gonzalez Verjara
José Antonio Ríos Reina
77′ Luka Romero Bezzana
Saúl Crespo Prieto
75′ Alexander Alegría Moreno
Erik Morán Arribas61′
65′ Amath Ndiaye
Gaspar Panadero Zamora61′
Abdón Prats Bastidas
Alejandro Viedma Vega69′
Aleksandar Trajkovski
Álex Aizpuru Aizbitarte61′
65′ Lago Junior Wakalibille
Daniel Romera Andújar69′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.