Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - UD Almería 0-1 (0-0)

W starciu 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 8 listopada, zespół Rayo przegrał z Almeríą 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio de Vallecas w Madrycie.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-08 16:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
Rayo Vallecano
UD Almería
0
1
Jorge Cuenca 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Rayo wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Już w pierwszych minutach zespół Almeríi próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 27. minucie arbiter wyrzucił z boiska Luisa Advínculę z Rayo.

W 31. minucie José Pozo został zmieniony przez Maria Hernándeza. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 50. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Almeríi i jedną drużynie przeciwnej. Trener Almeríi postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Frana Villalbę i na pole gry wprowadził napastnika Largiego Ramazaniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Między 64. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rayo: Antoñín Cortés, Isi Palazón, na ich miejsce weszli: Yacine Qasmi, Mario Suárez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Samuela Costy, João Carvalha zajęli: Radosav Petrović, José Lazo. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Emiliano Velázquez z drużyny gospodarzy. W 79. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Umar Sadiq z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 61. minucie.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartką został ukarany Santi Comesaña, zawodnik Rayo. W 83. minucie w zespole Almeríi doszło do zmiany. Pedro Mendes wszedł za José Corpasa. A kibice Rayo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jonathana Montiela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Óscar Trejo.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Jorge Cuenca dla drużyny Almeríi. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zanotował José Lazo.

Giorgi Makaridze
27′ Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Iván Balliu Campeny
74′ Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
Nikola Maraš
Alejandro Catena Marugán
Jorge Cuenca Barreno  90′
Francisco José García Torres
Sergio Akieme Rodríguez50′
87′ Óscar Guido Trejo
Manuel Morlanes Ariño
72′ Isaac Palazón Camacho
José Corpas Serna83′
55′ Andrés Martín García
Francisco José Villalba Rodrigo60′ 63′
82′ Santiago Comesaña Veiga
Samuel Almeida Costa64′
31′ José Ángel Pozo la Rosa
João António Antunes Carvalho64′
72′ Antonio Cortés Heredia
Umar Sadiq Mesbah61′ 79′
Miguel Ángel Morro Muñoz
Lluis Tarrés Campos
Luca Zinedine Zidane
Juan Brandariz Movilla
31′ Mario Hernández Hernández
César de la Hoz López
87′ Jonathan Montiel Caballero
José Carlos Lazo Romero64′
72′ Mario Suarez
Radosav Petrović64′
Tiago Manuel Dias Correia
Lucas Gastón Robertone
72′ Yacine Qasmi
Jordi Escobar Fernández

Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes83′

Largie Ramazani63′

Zespół Almeríi był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki i jednej czerwonej.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników.