Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - CD Tenerife 2-1 (1-1)

11 października na Estadio de Vallecas w Madrycie odbyło się starcie 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Rayo i CD Tenerife. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rayo 2-1. Na stadionie zasiadło 9 225 widzów.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-10-11 21:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Widzów: 9225 | Arbiter: Víctor Areces Franco
Luis Milla 25'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Rayo wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Tenerife: Aitorowi Sanzowi w 12. i José Naranjowi w 15. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Tenerife w 25. minucie spotkania, gdy Luis Milla strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Nahuel Leiva.

W 26. minucie sędzia przyznał kartkę José Ulloa z zespołu gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Catena. Bramka padła po podaniu Adriego Embarby.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Áleksowi Muñozowi, piłkarzowi gości. W 59. minucie José Naranjo został zastąpiony przez Ramóna Miereza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Esteban Saveljich wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rayo, strzelając kolejnego gola w 69. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Adri Embarba.

W 71. minucie Óscar Trejo został zmieniony przez Jonathana Montiela, a za Adriego Embarbę wszedł na boisko Álvaro García, co miało wzmocnić drużynę Rayo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aitora Sanza na Filipa Malbaszicia oraz Ismę López na Susa Santanę. W 82. minucie kartkę dostał Santi Comesaña, zawodnik Rayo. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Rayo doszło do zmiany. Óscar Valentín wszedł za José Poza.

W doliczonej czwartej minucie meczu arbiter wręczył kartkę Jonathanowi Montielowi z Rayo. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Adrián Ortolá Vañó
 31′ Alejandro Catena Marugán
Alberto Jiménez Benítez
Antonio Manuel Luna
Ismael López Blanco73′
Roberto Román Triguero
Alejandro José Muñoz Miguel51′
 69′ Esteban Ariel Saveljich
Luis Jesús Pérez Maqueda
82′ Santiago Comesaña Veiga
Nikola Šipčić
86′ José Ángel Pozo la Rosa
Álex Bermejo Escribano
26′ José Leonardo Ulloa
Matías Nahuel Leiva Esquivel
Tiago Manuel Dias Correia
Luis Milla Manzanares  25′
73′ Adrián Embarba Blázquez
Aitor Sanz Martín12′ 73′
71′ Óscar Guido Trejo
Carlos Ruiz Arenaga
73′ Álvaro García Rivera
Filip Malbaszić73′
86′ Óscar Valentín Martín Luengo
Jesús Manuel Santana Abreu73′
71′ 90′ Jonathan Montiel Caballero
Iker Undabarrena Martínez
Federico Piovaccari
Ramón Nazareno Mierez59′

Zespół Rayo zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Rayo. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości dostali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.