Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División: Girona FC - UD Las Palmas 1-1 (0-1)

9 listopada na Estadi Municipal de Montilivi odbył się pojedynek 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Girony i Las Palmas. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-09 21:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
Girona FC
UD Las Palmas
1
1
B. Espinosa 67'
Sergio Ruiz 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Las Palmas wygrał aż siedem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Las Palmas w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie bramkę zdobył Sergio Ruiz. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Roberto González.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Las Palmas.

W 54. minucie Pietro Iemmello został zmieniony przez Edu Espiaua. Trener Girony postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Sebastiana Cristoforę i na pole gry wprowadził napastnika Mamadou Syllę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 59. minucie w zespole Girony doszło do zmiany. Valery wszedł za Adaya. W 66. minucie żółtą kartkę dostał Álvaro Lemos z drużyny gości.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie Bernardo Espinosa wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Samuel Sáiz.

Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Girony. Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Las Palmas: Enzo Loiodice, Álvaro Lemos, Benito Ramírez, Jonathan, na ich miejsce weszli: Kirian Rodríguez, Éric Curbelo, Aridai Cabrera, Dani Castellano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nahuela Bustos, Luny, Samuela Sáiza zajęli: Pablo Moreno, Enric Franquesa, Pau Victor. W doliczonej czwartej minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Bernardo Espinosa osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 85. minucie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

José Alejandro Suárez Suárez
 67′ 85′ 90′ Bernardo Espinosa
Aythami Artiles Oliva
73′ 75′ Antonio Manuel Luna
Jonathan Silva Vieira90′
Ramón Rodríguez Jiménez
Roberto González Bayón
Gerard Gumbau Garriga
Enzo Loiodice79′
58′ Sebastian Cristoforo
Benito Ramírez del Toro90′
86′ Samuel Sáiz Alonso
Sergio Ruiz Alonso  45′
75′ Nahuel Lautaro Bustos
Fabio González Estupiñan
59′ Francesc Aday Benítez Caraballo
Saúl Basilio Coco-Bassey Oubiña
75′ Enric Franquesa Dolz
Éric Curbelo de la Fe79′
59′ Valery Fernández Estrada
Javi Castellano Betancor
Ramón Terrats Espacio
Óscar Clemente Mues
86′ Pau Victor Delgado
Paulino Miguélez Fernández
75′ 90′ Pablo Moreno Taboada
Christian Rivera Hernández
58′ Mamadou Sylla Diallo
Kirian Rodríguez Concepción79′

Cristian Josué Artiles Cedrés

Aridai Cabrera Suárez90′

Eduardo David Espiau Hernández54′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.