Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División: CD Tenerife - Real Saragossa 1-0 (1-0)

8 listopada na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie odbył się pojedynek 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CD Tenerife i Saragossy. Mecz zakończył się zwycięstwem CD Tenerife 1-0.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-08 20:30 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Arbiter: Alejandro Muñíz Ruiz
CD Tenerife
Real Saragossa
1
0
C. Álvarez 15' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań drużyna Saragossy wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Saragossy Cristian Álvarez.

Od 26. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CD Tenerife i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Tenerife.

Na drugą połowę drużyna Saragossy wyszła w zmienionym składzie, za Lucę Zanimacchię wszedł Gaizka Larrazabal. Drugą połowę jedenastka Saragossy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriela Fernándeza wszedł Ivan Azón.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Valentínowi Vadzie z CD Tenerife. W 63. minucie za Susa Santanę wszedł Jacobo González. W tej samej minucie Valentín Vada został zmieniony przez Aitora Sanza, co miało wzmocnić drużynę CD Tenerife. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Omonigho na Francha Gracię.

W 66. minucie arbiter ukarał kartką Ramóna Folcha, piłkarza gospodarzy. Niedługo później trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Jorge Padilla, a murawę opuścił Fran Sol. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole CD Tenerife doszło do zmiany. Carlos Ruiz wszedł za Nona.

Alberto Guitián Ceballos
45′ Alejandro José Muñoz Miguel
Josep María Chavarría Pérez
63′ Jesús Manuel Santana Abreu
Sergio Bermejo Lillo
Jorge Giovani Zarfino Calandria
Javier Ros Añón
66′ Ramón Folch Frigola
James Omonigho Igbekeme71′
26′ 85′ David González Plata
Luca Zanimacchia46′
49′ 63′ Valentín Vada
Gabriel Matías Fernández Leites46′
80′ Francisco Sol Ortiz
Íñigo Eguaras Álvarez
85′ Carlos Ruiz Arenaga
Haris Vučkič
63′ Jacobo González Rodrigañez
Alberto Zapater Arjol
63′ Aitor Sanz Martín
Ivan Azón Monzón46′
Samuel Shashoua
Raí Nascimento de Oliveira
Emmanuel Apeh
Jaime Sancho González
80′ Jorge Padilla Soler

Przewaga jedenastki Saragossy w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Saragossy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.