Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División: Albacete Balompié - CD Leganés 0-0

6 listopada na Estadio Carlos Belmonte w Albacete odbył się mecz 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Betis i Leganés. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-06 21:00 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Arbiter: Eduardo Prieto Iglesias
Albacete Balompié
CD Leganés
0
0

Jedenastka Leganés bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Leganés wygrał aż osiem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Real Betis: Eddemu Pascualowi w 24. i Romanowi Zozuli w 26. minucie.

Na drugą połowę jedenastka Realu Betis wyszła w zmienionym składzie, za Flaviena-Enza Boyomo wszedł Karim Azamoum. W 66. minucie Juan Muñoz zastąpił Kevina Buę.

Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Realu Betis i jedną drużynie przeciwnej.

Iván Cuéllar Sacristán
73′ Alberto Benito Correa
Unai Bustinza Martínez
46′ Flavien-Enzo Boyomo
Ruben Salvador Perez Del Marmol90′
84′ Pape Maly Diamanka
Sergi Palencia Hurtado78′
Álvaro José Jiménez Guerrero
José Manuel Arnáiz Díaz85′
24′ Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Gaku Shibasaki
77′ 83′ Álvaro Peña Herrero
Juan Munoz66′
26′ Roman Zozulja
Sergio González Poirrier
46′ Karim Azamoum
Roberto José Rosales Altuve
83′ Liberto Luis Beltrán Martínez

Daniel Ojeda Saranova

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom Realu Betis, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół Realu Betis w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.