Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: UE Llagostera Costa Brava - CD Ebro 2-1 (1-0)

W pojedynku 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 2 listopada, drużyna UE Llagostera zwyciężyła z Ebro 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Municipal de Llagostera.

11. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-02 18:00 | Stadion: Estadio Municipal de Llagostera | Arbiter: Daniel Yuste
Jesús Rubio 50'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Ebro wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy UE Llagostera otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Noel Carbonell.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Lucasowi Vialemu z zespołu gospodarzy. Była to 39. minuta spotkania. W 43. minucie za Davida Bigasa wszedł Nahuel Arroyo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki UE Llagostera.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Joanowi Maynauowi z UE Llagostera. W 50. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Jesús Rubio.

W 55. minucie arbiter ukarał kartką Carlosa Barredę, piłkarza Ebro. Trener UE Llagostera wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kuku. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sergio Cortés. Posunięcie trenera było słuszne. Kuku zdobył zwycięską bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Między 68. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy UE Llagostera w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie Kuku dał prowadzenie swojej jedenastce.

Minutę później w zespole UE Llagostera doszło do zmiany. Pol Gómez wszedł za Gila Muntadasa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Eduardo Loscos Ramos
43′ David Bigas Vargas
Tiago Venâncio Alves Pires
 21′ Noel Carbonell Bosch
Carlos Barreda Castellá55′
49′ Joan Maynau Pujals
José Antonio Espín Puerta79′
Aimar Moratalla Botifoll
Francisco Martin Aguza
39′ Lucas Agustín Viale Ochoa
Víctor Andrés Andrés
63′ Sergio Cortés Zamorano
Liam Ayad Blie Bi Bah
David García Gall
Francisco García Murillo
69′ Santiago Magallán
Jesús Rubio Martín  50′ (k.)
90′ Gil Muntadas Cumbrubí
Daniel Jesús Palomares Poza
90′ Pol Gómez Giralt
Rafael Parejo González
43′ Nahuel Arroyo Mazorra
José Manuel Garrido Fernández
Pau Juvanteny Costa
Álvaro González Méndez88′
63′  90′ Mamadou Kanteh Danjo
Adrià de Mesa Garrido72′
Anselm Pasquina Ureña
Adrián Portero Carrasco

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna UE Llagostera wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.