Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: Sanluqueno - Yeclano 0-2 (0-1)

3 listopada na Estadio El Palmar w Sanlúcarze de Barramedzie odbył się pojedynek 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Sanluqueno i Yeclano. Mecz zakończył się zwycięstwem Yeclano 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Grzegorza Kleemanna występującego w Yeclano.

Tonete 22',50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Sanluqueno wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach zespół Sanluqueno próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 21. minucie kartkę dostał Antonio Domínguez, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yeclano w 22. minucie spotkania, gdy Tonete zdobył pierwszą bramkę. W 30. minucie kartkę dostał Tonete z Yeclano.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Yeclano.

Kibice Sanluqueno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniego Del Morala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić José Romero.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Yeclano, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy Tonete ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

W 63. minucie sędzia przyznał kartkę Carlosowi Selfie z jedenastki gości. W tej samej minucie Darío Guti został zmieniony przez Geija. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Yeclano: Sernej w 83. i Carlosowi Felipemu w 90. minucie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Miguel Martínez Serna83′
65′ Guillermo Campos Cuevas
Ubay Luzardo Santana80′
Alejandro Cruz Hernández
David Puche Martínez
Antonio Francisco Navas Vargas
Mario Sánchez Franco
46′ José Francisco Romero Vidal
Héctor Camps Barberá
21′ Antonio Jesús Domínguez Prat
Pablo Nicolás Vivanco Gutiérrez
63′ Darío Francisco Gutiérrez Manzano
Rafael López Soriano80′
46′ Daniel Del Moral Ibáñez
Raúl Bonillo Agusti
63′ Alexandre Geijo Pazos
Carlos Felipe Martínez72′ 90′
65′ Daniel González Güiza
Javier Saura Ruiz76′
Israel Akpan Peter
Iker Torre Larrañaga

Drużyna Sanluqueno miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Sanluqueno obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.