Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: Salamanca CF UDS - Barakaldo CF 3-0 (2-0)

W starciu 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna Salamanki zwyciężyła z Barakaldo 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio El Helmántico.

Edu Ubis 62'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salamanki w 17. minucie spotkania, gdy Carpio zdobył pierwszą bramkę.

W 23. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Barakaldo Samuel Arbelo. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Steve One z Salamanki. Była to 34. minuta meczu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Barakaldo rozpoczął w zmienionym składzie, za Samu Pintę wszedł Adrián Hernández. W 59. minucie Juan Delgado zastąpił Kevina Lacruza.

W tej samej minucie trener Salamanki postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Giovanni, a murawę opuścił Hugo Díaz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salamanki w 62. minucie spotkania, gdy Edu Ubis strzelił z karnego trzeciego gola. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miguela Gándarę z Barakaldo, a w 73. minucie Jesúsa De Lucia z drużyny przeciwnej.

W 70. minucie Ulises Torres został zmieniony przez Jesúsa De Lucia, co miało wzmocnić drużynę Salamanki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brayana Reynę na Óscara Fernándeza. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Steve One osłabiając zespół Salamanki. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 34. minucie. W 77. minucie w zespole Salamanki doszło do zmiany. Antonio Amaro wszedł za Edu Ubisa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Javier Rabanillo Rodríguez
 17′ Javier Carpio Martín
Jon Aguirrezabala Aiesta
Adrián Crespo Sánchez
Xabier Galán Garamendi
Borja López i Hinojosa
Miguel Gándara Alonso66′
34′ 75′ Steve Aldo One
Samuel Arbelo Hernández 23′ (samob.)
70′ Ulises Torres Méndez
Carles Marc Martinez Embuena
59′ Antonio Luis Díaz Sánchez
Brayan Roberto Reyna Casaverde72′
 62′ (k.) 77′ Eduardo Ubis Alesanco
Juan Delgado Sirvent59′
Andrés Eduardo Sánchez Rodríguez
Pablo Cacharrón Blanco
Francisco Javier Medina Lozano
Urtzi Iriondo Petralanda
77′ Antonio Amaro Mendo
Julen López Salas
70′ 73′ Jesús Salvador De Lucio Caro
Federico Vicente Olivera Núñez
Alejandro Altube Suárez
Kevin Lacruz Coscolín59′
59′ Giovanni Jesús Navarro Solé
Óscar Fernández González72′
Ángel Sánchez Baró
Adrián Fernando Hernández Socorro46′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Barakaldo pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.