Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: Pontevedra CF - UD Melilla 3-1 (2-0)

3 listopada na Estadio Municipal de Pasarón odbył się pojedynek 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Pontevedry i Melilli. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pontevedry 3-1.

Hicham 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Pontevedry wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Pontevedry nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie Álvaro Bustos dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Michele Diana z Melilli. Była to 25. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pontevedry w 27. minucie spotkania, gdy Romay zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie żółtą kartkę otrzymał Ruano z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Álex Fernández wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pontevedry, strzelając kolejnego gola w 61. minucie starcia. W 65. minucie Carri został zastąpiony przez Hichama.

W 69. minucie Uzochukwu Adighibe został zmieniony przez José Riverę, co miało wzmocnić zespół Pontevedry. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mawiego na Carlosa Fernándeza. W 73. minucie żółtą kartkę dostał Álex Fernández, piłkarz gospodarzy. Trener Melilli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Deca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Richi Segura. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszego gola.

Mimo że drużyna Melilli nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 87 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 79. minucie gola pocieszenia strzelił Hicham.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Pontevedry doszło do zmiany. Alfredo Mejía wszedł za Áleksa Fernándeza. W 90. minucie żółtą kartkę dostał Javi Pazos z Pontevedry. W tej samej minucie trener Pontevedry postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Pedro Vázquez, a murawę opuścił Álvaro Bustos.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter wyrzucił z boiska Pepe Romera z Melilli. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

José Gabriel Romero López90′
 61′ 73′ 80′ Alejandro Fernández Barreiros
Ricardo Segura Martinez78′
Alejandro González Marañón
José María Carrión Gallardo65′
Sana N'Diaye
Jon Ceberio Mutuberria
69′ Uzochukwu Ogumka Adighibe
Héctor Gómez Domínguez
 7′ (k.) 90′ Álvaro Bustos Sandoval
David Ramos Guillén
90′ Javier Pazos Rosales
Juan Ramón Ruano Santana57′
 27′ Jorge Manuel Romay Santiago
Mohamed Mohamed Mahanan
80′ Alfredo Antonio Mejía Escobar
Fernando Pérez Quijada78′
90′ Pedro Vázquez Viñas
Carlos Alfonso Fernández Herrera71′
69′ José Benigno Rivera Valenzuela
Hicham Khaloua65′  79′

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.