Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: Marbella FC - Formac Villarrubia CF 2-1 (0-1)

W spotkaniu 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 3 listopada, jedenastka Marbelli wygrała z Villarrubią 2-1 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas.

11. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-03 17:00 | Stadion: Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas | Arbiter: Antonio Abril
Fran Cortés 6'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Villarrubii otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Fran Cortés.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Marbella: Samu Delgadzie w 20. i Javierowi Añónowi w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Villarrubii.

W 55. minucie kartkę dostał Javi Grillo z drużyny gości. Trener Marbelli postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Javiera Añóna i na pole gry wprowadził napastnika Mustafę Azmana, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Marcos Ruiz został zastąpiony przez Manela Martíneza. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Carlosowi Martínezowi, zawodnikowi Villarrubii.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie Óscar García wyrównał wynik meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Villarrubia: Víctorowi Algisíemu w 73. i Toniemu Seoane'owi w 79. minucie. W 75. minucie Fran Cortés został zmieniony przez Frana Minayę, co miało wzmocnić drużynę Villarrubii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elíasa Péreza na Juergena Elitima.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Marbelli w 80. minucie spotkania, gdy Samu Delgado strzelił z karnego drugiego gola. W 82. minucie kartkę dostał Álex Bernal, zawodnik gospodarzy.

Kibice Villarrubii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pioję. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Víctor Algisí. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Villarrubii doszło do zmiany. Pablo Jiménez wszedł za Andriu. W doliczonej pierwszej minucie meczu arbiter przyznał kartkę Áleksowi Santomému z Marbelli.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Marbella FC
90′ Alejandro Santomé García
Alejandro Adrián Hernández Santiago85′
57′ Marcos Ruiz Márquez
Víctor Juan Algisí73′ 83′
40′ 57′ Javier Añón Esteban
Carlos Martínez García66′
82′ Alejandro Bernal Carreras
Sergio Arribas Blázquez
 80′ (k.) 20′ Samuel Delgado Serna
Francisco Javier Cortés Montoro  6′ 75′
77′ Elías Pérez Sastre
Javier González Mora55′
Paulo Vitor Fernandes Pereira
Antonio Jesús Seoane Ochoa79′
 72′ Óscar García Guerrero
Pablo Jiménez Hernández85′
77′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda
José Alberto Moreno Martínez83′
Alejandro Damián Faurlin
Fernando Copete Vallina
57′ Mustafá Azman Zeinha
Francisco José Fernández González75′
57′ José Manuel Martínez Bel

Zespół Marbelli był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.