Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: Las Palmas II - Peña Deportiva 3-0 (2-0)

W starciu 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 3 listopada, zespół Las Palmas II wygrał z Peñą Deportiva 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Anexo Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

David Herrera 31',65'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Las Palmas II w 28. minucie spotkania, gdy Manu Alemán zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Peñy Deportiva ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się David Herrera.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Peñy Deportiva wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Cristeta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Borja Navarro. Na drugą połowę drużyna Peñy Deportiva wyszła w zmienionym składzie, za Frana Núñeza wszedł Pipo.

W 53. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Juanowi Rodríguezowi z Las Palmas II. W 54. minucie w zespole Las Palmas II doszło do zmiany. Jurgen wszedł za Diego Martíneza.

W 65. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył David Herrera z Las Palmas II. W 70. minucie żółtą kartką został ukarany Jurgen, zawodnik Las Palmas II.

W 71. minucie Higor Rocha został zmieniony przez Ramóna. Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mara z zespołu Las Palmas II i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 88. minucie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Leonardo Román Riquelme
 28′ Manuel Jesús Alemán Vélez
José Miguel Bernal Ortiz
54′ Diego Martínez Hernández
Marc De Val Fernández
81′ Alberto Reina Campos
Francisco José Núñez Rodríguez46′
53′ Juan Rodríguez Alonso
Marc Fraile Rosello
88′ 90′ Juan Fernández Santiago
Ignacio López Sánchez
 31′, 65′ 78′ David Herrera Serrano
Higor Rocha Dias71′
Javier Choolani Farray
Javier Seral Gallego
Carlos Quintana López
Abel López Montiel
78′ Luis García Martínez
Luciano Joaquín Pierce
Joel Del Pino Lorenzo Gil
José David Casado García
Pablo Haro Hernanz
Carlos Cristeto de Dios46′
54′ 70′ Jurgen Méndez Suárez
Rafael Ramos Jiménez46′
81′ Roberto Nuñez Mañas
Ramón Blázquez Soria71′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Peñy Deportiva pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.